Coraz więcej przemieszczamy się samochodami. Wszędzie nam się spieszy, często jesteśmy zestresowani,  a niestety nie wpływa to dobrze na koncentrację. W konsekwencji wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do poważnych stłuczek na drogach. Liczba samochodów rośnie w zastraszającym tempie, a w związku z tym rośnie również ryzyko.

Bardzo często to my musimy przewidywać i myśleć za innych, aby uchronić siebie i najbliższych podczas krótszej lub dłuższej  podróży.

Co wpływa na poprawę koncentracji podczas jazdy samochodem?

Jest tego naprawdę wiele. Poniżej znajdziecie 6 najważniejszych elementów, które znacznie wpłyną na bezpieczeństwo Waszej jazdy poprzez poprawę koncentracji

Zaczynamy od śniadania!

Pierwszy posiłek wpływa na pamięć krótkotrwałą i koncentrację. Aby efekt był najlepszy i nasz umysł pozostał sprawny przez długie godziny, zjedz lekkie, ale bogate w witaminy i minerały śniadanie. To po pierwsze wpłynie na pracę Twojego mózgu, po drugie podczas jazdy nie będziesz ciągle myślał o jedzeniu.

Dobra kawa to podstawa

Dobrym pomysłem stosowanym przez wiele osób jadących w dłuższą podróż jest zabranie ze sobą zielonej herbaty i podpijanie jej z butelki. To sprawia, że cały czas dostarczamy organizmowi dobrej energii i witalności. Kawa to najbardziej znany sposób na pobudzenie energii i umysłu. Mała czarna to coś co warto sobie zafundować przed wejściem do samochodu. Jesli nie możesz pić kawy lub po prostu jej nie lubisz, śmiało możesz zastąpić ją zieloną herbatą. Ma doskonałe właściwości pobudzające, a do tego nie odwadnia organizmu.

Powietrze, świeże powietrze

Zanim rozpoczniemy jazdę należy zadbać o dużą ilość tlenu w samochodzie. Wywietrz dobrze samochód. Nawet jeśli zainwestowałeś w dobry i zdrowy zapach do samochodu, wywietrzenie auta tylko spotęguje wrażenia zapachowe i pozytywnie wpłynie na koncentracje podczas jazdy.

Odpowiednia temperatura

Nie mam tu na myśli klimatyzacji ustawionej na maksa. Aby temperatura nie potęgowała rozkojarzenia i nie obniżała  jasności myślenia i szybkości reakcji musi być optymalna. Najlepiej jeśli utrzymujemy w samochodzie temperaturę około 19 stopni. Jeśli nie masz klimatyzacji dobrze, gdy będziesz wietrzyć samochód i odpowiednio często robić przerwy, aby schłodzić się w odpowiedniej temperaturze. Niestety podczas upałów nasz umysł szybko się męczy i właśnie wtedy dochodzi do wypadków z powodu osłabienia koncentracji.

Naturalne zapachy poprawiające koncentrację.

Mamy do dyspozycji całą symfonię zapachów poprawiających koncentrację. Zapachy mające w składzie właściwe olejki eteryczne wpływające na poprawę koncentracji, nie tylko uprzyjemnią jazdę, wpłyną na poprawę nastroju ale przede wszystkim poprawią szybkość reakcji i koncentracje na drodze. Mała ilość firm posiada w swojej ofercie takie zapachy,  a warto  wydać około 2 zł drożej i oprócz zapachu zapewnić sobie zdrowe wrażenia plus poprawę koncentracji.