Błękitne storczyki – co warto o nich wiedzieć

Już kilka lat temu na rynku pojawiły się niebieskie storczyki. Zachwycają swym niecodziennym wyglądem. Warto jednak wiedzieć, że błękit nie jest kolorem naturalnym tej rośliny i kupując kwiaty w tym kolorze już po kilku tygodniach można się bardzo zawieść.

Skąd się bierze niebieski kolor seks randki?
Storczyki występują w bardzo zróżnicowanej kolorystyce, niemniej jednak wśród tych kolorów nie ma błękitu. Niebieskie storczyki są produktem handlowym. W wielkich gospodarstwach kwiaciarskich popularne jasne storczyki falenopsis są sztucznie barwione na niebiesko. Ogrodnicy wstrzykują barwnik błękitny, dzięki czemu kwiaty zyskują niezwykłą, niebieską barwę.

Trwałość koloru
Kupując piękne, kwitnące na niebiesko rośliny należy wiedzieć, że wraz z upływem czasu barwa ta zaniknie. Kiedy rozwijają się kolejne pąki, powstałe z nich kwiaty stają się coraz jaśniejsze. Jeśli wszystkie błękitne kwiaty opadną, to można się spodziewać, że kolejne kwiaty będą już w kolorystyce bardziej naturalnej dla tego gatunku – zazwyczaj białej lub kremowej.

Niebieskie storczyki są swego rodzaju ewenementem, stąd też stały się hitem kwiaciarskim. Ich cena znacznie odbiega od ceny takich samych roślin w naturalnej kolorystyce. Jednakże kupując je warto pamiętać, że szybko zmienią swój odcień na jasny, a potem zupełnie zblakną. Niemniej jednak warto choć kilka miesięcy cieszyć się pięknem tej niesamowitej rośliny.