Nie wiem jak Wy ale ja bardzo cieszę się jak prezent, który otrzymuję jest od serca. Jeśli wiem, że ktoś zrobił coś z myślą o mnie, to taki prezent jest dla mnie cenniejszy niż inne.


Gdy przychodzi jak co roku święto babci i dziadka większość dzieci przychodzi i pyta:
-Mamo podpowiedz mi, co mam kupić albo zrobić dla dziadków?
W tym roku zatem wymyśliłam wspaniały sposób na spędzenie zimowego wieczoru  z dziećmi. Odciągnęłam je od fb i tv i zaangażowałam w tworzenie domowych mydełek glicerynowych. Już kiedyś robiły mydełka, tak więc chętnie przystały na ten pomysł. Pomysł robienia mydełek spodobał się na Tyle, że Wiki zadzwoniła po swoją koleżankę. Ona też chciała sama zrobić dla swojej babci mydełka.   Gdy tylko Hania dotarła zaczęłyśmy robić zimowe mydełka- idealny prezent dla babci i dziadka.

prezenty

 

Co nam było potrzebne?

  • Naturalne olejki eteryczne (dziewczyny dzięki dużej różnorodności bawiły sie w tworzenie własnych kompozycji zapachowych)
  • Masa glicerynowa przezroczysta (do kupienia w internetowych sklepach). Ilosć w zależności od ilości mydełek które chcesz zrobić. My użyłyśmy 0,5 kg
  • Barwnik : fuksja i cytryna

IMG_4801

Dodatkowo:

  • Kwiatki nagietka i ziarna kawy
  • Foremki do mydełek. ( Mogą być gumowe używane w kuchni do ciasteczek)

Wykonanie:

Masę glicerynową kroimy w kostkę i wrzucamy do garnka. Rozpuszczamy na  małym ogniu i gdy masa glicerynowa przyjmie płynną postać  jest już gotowa do przelewania w foremki. W czasie, gdy masa glicerynowa rozpuszcza się można przygotować sobie olejki eteryczne, których będziemy używać aby nadać mydełkom  piękny zapach.

hi w
wiki i hania

dialog

Rozpuszczoną masę wlewamy do foremek, dodajemy zapach, barwnik i odstawiamy do zastygnięcia.  W niektórych mydełkach możemy dodać nagietka lub ziaren kawy.  Wtedy będziemy mieć dużo większy wybór.
Już po około 1 godzinie można wyjmować z foremek. Teraz już tylko ładnie zapakować i do babci z życzeniami.

Madlennn