Dlaczego mamy worki i cienie pod oczami ?

Nie znam żadnej z nas, która by choć raz nie miała worków lub cieni pod oczami. Nasza twarz wygląda wtedy na zmęczoną i zniszczoną. Jest to szczególnie uciążliwe, kiedy akurat mamy  wielkie wyjście i chcemy wyglądać zdrowo i promiennie. Co jest przyczyną tego, że czasem borykamy się z tym problemem?

Nieraz to po prostu zwyczajnie nieprzespana noc, odwodnienie, zbyt długie przebywanie na słońcu, czy po prostu zła dieta. Lecz jeśli mamy z tym problem na co dzień  – może być to oznaka wielu chorób m.in tarczycy, czy anemii.

Domowe sposoby na pozbycie się worków i cieni pod oczami?

Na szczęście mamy kilka sprawdzonych sposobów, aby się z nimi uporać. Będzie je w stanie wykonać każda z nas nie narażając budżetu na bankructwo.

Ziemniaki – jest to bardzo stary i pewnie przez większość już znany sposób na zmniejszenie obrzęku. Musimy pokroić surowe ziemniaki w plasterki. Warto byłoby je schłodzić przez jakieś 2-3 min w lodówce. Trzymamy je przez jakieś 20 minut na powiekach. Jest to czas, w którym możemy się zrelaksować  bo ziemniaki dają nam przyjemne uczucie chłodu.
Herbata- dzięki kofeinie, która zawarta jest w herbacie jest ona zbawienna na cienie i opuchliznę. Musimy zaparzyć 2 saszetki herbaty. Następnie wyjmujemy je i czekamy aż ostygną. Nakładamy je na powieki na ok 15 minut.
Aloes- Najpierw należy uzyskać miąższ z aloesu, a następnie  i nakładamy go na skórę wokół oczu  na około 10-15minut. Jest on bardzo dobry na walkę z cieniami-zresztą to wspaniała roślina, której używam do wielu domowych kosmetyków.
Kostki lodu- warto mieć zawsze kilka kostek w zamrażalce  na czarną godzinę. Są świetne na worki pod oczami. Należy kostkę zawinąć w  delikatna dla skóry ściereczkę i masować skórę pod oczami przez około 10 minut.
Natka pietruszki- wystarczy przygotować z niej napar. Jest on skuteczny na sińce pod oczami. Pęczek natki zalać wrzącą wodą, odstawić do wystygnięcia, następnie przecedzić i zamoczyć wacik, by na koniec  nałożyć na oczy. Powtarzać kilka razy dziennie.

Jak widzicie dla każdego cos dobrego
To co wybieracie zależy od tego co jest w tym momencie najbardziej dla Was dostępne