Branża związana z finansami cały czas prężnie się rozwija. Specjaliści kuszeni są naprawdę wysokimi zarobkami, szczególnie w porównaniu z działami takimi jak rekrutacja czy dział sprzedaży. Ten stan zachęca młodych ludzi, będących na początku swojej kariery zawodowej, do wybierania studiów, które zapewnią im możliwość startu w branży finansowej.

Jakie zawody są najbardziej atrakcyjne i co jest ważne dla młodych ludzi? Wielu studentów ma nadzieję na zdobycie posady analityka finansowego. Odrobinę mniejsza liczba świeżo upieczonych magistrów wyraża chęć zostania księgowymi. Wielu z nich, także wskazało pracę jako doradca kredytowy, opisując zawód, który dałby im satysfakcję. Rynek zmienia się bardzo prężnie. Niektóre zawody, które dzisiaj należą do tych raczej dość popularnych, jeszcze kilka lat temu nie istniały.

Specyficzne czasy w branży biznesowej, w szczególności w finansach, wymagają dostosowywania się młodych osób do potrzeb rynku. Ci którzy nie dadzą rady się przystosować, nie będą mogli liczyć na dobre zarobki.