Współczesne budownictwo to epoka betonu, szkła i plastiku. Nie ma w tym nic złego. Materiały te sprawdzają się ze względu na swoją wytrzymałość, możliwości plastyczne oraz cenę. Czasami jednak tęsknym wzrokiem patrzymy na stare, drewniane domki. Czy jest sposób, aby nasze mieszkanie mogło być stylizowane na dawne budownictwo?
W takich sytuacjach z pomocą przychodzą elewacje drewniane. Ich trwałość oraz możliwe zastosowania praktyczne stanowią niewątpliwą zaletę podczas wykańczania budynku. Kluczowy jest jednak aspekt estetyczny.
Drewno zawiera w sobie nutę elegancji, pozwala wyróżnić nasze mieszkanie na tle innych budynków. Poza tym elewacje drewniane znakomicie komponują się z innymi materiałami. Dzięki temu możliwe jest łączenie drewnianych detali z elementami wykonanymi z innego tworzywa.
Elewacje drewniane sprawdzają się zarówno wtedy, gdy chcemy sięgnąć po coś klasycznego i eleganckiego, jak i podczas chęci stworzenia czegoś nowoczesnego. Efekt końcowy zależy jedynie od wyboru właściciela domu.