Dziś piszę o dyfuzorach z patyczkami ale nieco inaczej niż wszyscy. Trochę od kuchni i dodaję od siebie moje

(i nie tylko moje ) spostrzeżenia.

Zapachy towarzyszą nam praktycznie zawsze. To one kojarzą nam się z dobrymi lub złymi chwilami, z emocjami i to one niejednokrotnie decydują o naszych wyborach.

Nie zdziwiło mnie, gdy podczas kolejnej sesji fotograficznej nasza specjalistka od zdjęć podzieliła się swoim spostrzeżeniem odnośnie łazienki swojej koleżanki. Powiedziała: ,, wiesz, byłam z moimi córkami u znajomej na imprezie. Było tam mnóstwo dzieci i dorosłych. Zauważyłam, że moja koleżanka u której odbywała się ta impreza po godzinie zaniosła zapach do łazienki. To niewiarygodne ale po włożeniu zapachu do łazienki wydawało się tam czyściej, jaśniej  i przyjemniej. Nic się nie zmieniło oprócz obecności dyfuzora z patyczkami-dla mnie magia’’

To banalne ale zarazem prawdziwe spostrzeżenie. Zapach wpływa bezpośrednio na nasze wrażenia odnośnie danego miejsca.

Dyfuzor z patyczkami- cichy aktor tworzenia atmosfery.

Widzimy, że stoi, czasem zachwycamy się jego estetyczną lub designerską butelką, która świetnie pasuje do wystroju ale nie zdajemy sobie sprawy, że aż tak silnie wpływa on na nasze wrażenia i to, jak się czujemy w określonym miejscu.

Ci co wiedzą o tym, wykorzystują na co dzień magię zapachu nie tylko w swoich domach ale również w biurach i poczekalniach.

Dyfuzor zapachowy z olejkami eterycznymi- nowy sposób na aromaterapię

Esencja zapachowa w dyfuzorze może składać się ze sztucznych esencji zapachowych , może zawierać również tylko naturalne olejki eteryczne. To właśnie te drugie  dyfuzory oferują znacznie więcej niż sam zapach. W marce,  którą współtworzę większość produktów  opiera się na  olejkach eterycznych. Madlennnhandmade tworzy perfumy do wnętrz bez ulepszaczy i wypełniaczy, a do tego o wyjątkowych zapachach prosto z natury.

Dlaczego akurat z olejków? Odpowiednio dobrane olejki eteryczne wpływają na poprawę nastroju, regulują gospodarkę hormonalną, poprawiają stan skóry oraz wzmacniają organizm i podnoszą odporność zabijają również w powietrzu bakterie-dla mnie to wystarczy.

Zapach, którym otulają pomieszczenie nikomu nie szkodzi.

Estetyczne, nowocześnie umeblowane pomieszczenie, bez dobranego ciekawego zapachu jest nijakie i wręcz mało ciekawe. Zapachy stanową lwią część naszego pierwszego wrażenia, gdy wchodzimy gdzieś po raz pierwszy.

Przypomnij sobie sklepy, gdzie kochasz wchodzić ze względu na zapach. Produkty wydają Ci się bardziej luksusowe, gdy zapach taki jest…

Dlaczego nie wykorzystać tej magii w naszym domu? Dyfuzory zapachowe z patyczkami są wygodnym i szybkim sposobem na tworzenie wrażeń zapachowych w naszych wnętrzach.

Nie musisz pamiętać, aby zapach włączyć i wyłączyć, nie musisz co chwila zmieniać wkładu,

I co ważne- nie boli Cię głowa od podkręcaczy zapachu. Odkręcasz korek, wkładasz patyczki i cieszysz się po kilku minutach wspaniałym zapachem.

Przybierają różne formy i ciągle rozpieszczają-za to kochamy dyfuzory zapachowe. Są bardzo popularne i myślę, że tak zostanie.

Zobacz naszą kolekcję dyfuzorów z patyczkami –być może dostrzeżesz tam dawno poszukiwany zapach.