Olej kokosowy stał się ostatnio moim faworytem w pielęgnacji włosów i ciała. Może on nam zastąpić większość kosmetyków stosowanych na co dzień. Co ważne jest to naturalny kosmetyk! Jak możemy wykorzystać olejek kokosowy ?

na str

Olejek kokosowy do olejowania włosów.

Olejek nakładam na wilgotne włosy (szczególnie zwracam uwagę na końce), zawijam w ręcznik i czekam ok. 2 godzin. Kiedy miną 2 godziny, idę umyć włosy swoim ulubionym szamponem. Zabieg ten szczególnie polecam osobom  ze suchymi i zniszczonymi włosami. Olejowanie odżywi i nawilży nasze włosy oraz skórę głowy. Olej kokosowy pomaga również w walce z łupieżem.

Olejek kokosowy do kąpieli

Dodaj do wanny z gorącą wodą 1-2 łyżeczki oleju kokosowego. Dla lepszego efektu możesz dodać perfum  Madlennnhandmade. Są one skomponowane z naturalnych olejków eterycznych ,które oprócz walorów zapachowych mają właściwości aromaterapeutyczne. Po tej kąpieli nasza skóra będzie miękka i nawilżona.

Masaż twarzy olejkiem kokosowym

Po rozgrzaniu w dłoniach olej przechodzi w płynna konsystencje. Wtedy wmasowujemy go w twarz. Powinno to trwać ok 10-15 min. Musimy pamiętać ,aby wybierać do tego olej nierafinowany. Ma on przepiękny zapach. Masaż ten nawilża nasza suchą skórę wzmacnia jej elastyczność i zapobiega zmarszczkom.

Płukanie ust olejem kokosowym

Jest to między innymi sposób na detoksykacje organizmu ,ale nie tylko. Stan naszej jamy ustnej wpływa na cały organizm. Podczas płukania olej wyciąga bakterie. Będziemy po nim posiadaczami bielszych zębów ,zdrowszych dziąseł i świeższego oddechu. Weź 1-2 łyżeczki oleju do ust. Zamknij usta i płucz zęby i dziąsła przez ok 15 min . Następnie wypluj olej  ponieważ znajduje się w nim wiele bakterii które wypukaliśmy z jamy ustnej. Przepłucz usta wodą. Powinniśmy wykonywać to raz dziennie, najlepiej rano przed posiłkiem. Pamiętaj, nie zastępuje to szczotkowania zębów.

Olej kokosowy na dłonie

Niewielką ilość rozpuszczonego olejku wetrzyj w skórki. Będą one po tym miękkie  i nawilżone .

Demakijaż  olejkiem kokosowym

Bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji naszej cery jest demakijaż. Możemy użyć do tego właśnie olejku kokosowego. Zmyje on nawet bardzo mocny makijaż. Należy nanieść niewielką ilość na zwilżony wodą płatek kosmetyczny. Usunie on makijaż i nawilży skórę pod oczami.