Zapachy mają specyficzną moc przenoszenia nas w zupełnie różne stany emocjonalne. Uwielbiam zapomnieć się przy tworzeniu zapachów do domu. Stworzyłam już bardzo wiele kompozycji. Są takie, które są bardzo indywidualne i takie które kradną serce każdemu kto wchodzi do nas do domu.

Chciałabym aby zapach w domu unosił się na długie godziny. Niestety kominki zapachowe  nie są wygodne, ponieważ musimy pamiętać aby cyklicznie co godzinę dolewać  zapachowych olejków.
Ja tworzę tylko naturalne kompozycję. Dzięki temu mam pewność, że są one w 100% zdrowe. Nie tylko otaczają  domowe pomieszczenia zapachem ale w zależności od olejków eterycznych, które użyje w swojej kompozycji mają różne działanie na nasze samopoczucie.

Tym razem udało mi się stworzyć zapach do domu dodający energii.
Dziś podzielę się z Wami niesamowitym zapachem do pomieszczenia.
To zapach dodający energii i jednocześnie mający w sobie ciepłe nuty. Zapach jest intensywny ale nie natarczywy.

Składniki

3 łyżki czystej bezbarwnej wódki
3 krople olejku eterycznego z mięty
3 krople naturalnego olejku z geranium
2 krople olejku z drzewka herbacianego
2 krople olejku eterycznego z paczuli
5 kropli litsea cubeba
2 krople olejku eterycznego z wanilii

2 krople olejku z imbiru

Jak zrobić własny zapach do pomieszczenia?

Przygotuj 3 kieliszki. Do każdego kieliszka wlej 1 łyżkę alkoholu. Następnie do pierwszego kieliszka wkrop 5 kropli olejku pomarańczowego.
Do drugiego kieliszka wlej 4 krople olejku miętowego, 3 krople geranium i 2 krople drzewka herbacianego
Do trzeciego kieliszka 2 krople naturalnego olejku eterycznego paczuli, 5 litsea cubeba , 2 wanilii i 2 imbirowego
Na koniec do pierwszego kieliszka, gdzie mamy olejek pomarańczowy z alkoholem wlewamy kieliszek pierwszy i drugi. Do tego dodajemy 3 łyżki wody. Tak przygotowana naturalna kompozycje zapachową możemy użyć do zapachowego kominka lub do nawilżacza powietrza przy kaloryferze. Zapewniamy sobie dzięki temu wspaniały zapach w całym domu.
To wspaniała propozycja na weekendy, gdzie chcemy po południu usiąść do książki i zanurzy ć się w przyjemności. Okazuje się, że komponowanie zapachów nie tylko mnie sprawia frajdę.

Wiktoria zrobiła swój własny zapach. Twierdzi że dzieci mają ,,swój własny gust”