Dom to nasz ukochany kawałek świata. To emocje i atmosfera, które są nie do podrobienia przez żaden z hoteli.
Atmosferę domu tworzy wiele elementów. Zapach jest jednym z fundamentalnych elementów tworzenia atmosfery.


Pamiętacie zapewne obłędny zapach ciasta babci lub specyficzny zapach domu starszej cioci. Nie zawsze było się czym zachwycać…To było coś co określało dom, miejsce w którym żyły te osoby.
Nie chciałabym, aby ktoś kto wchodzi do mojego domu odczuwał coś nieprzyjemnego. Nie ma co ukrywać, że nie lubię jak mój dom pachnie zapachami dnia ( tym co gotuje, przypadkowymi aromatami z ulicy i tym podobne)
Nie lubię zdawać się na przypadek. Dlatego sama tworzę zapach mojego domu i mam pewność, że każdy kto do niego wchodzi, czuje się wyjątkowo. To niesamowity komplement gdy znajomi mówią że tak tu pachnieże aż nie chce się wychodzić zapach, który jest w nikomu nie zaszkodzi, ponieważ jest to zapach oparty na recepturze wykorzystujące naturalne olejki eteryczne.
Niby to oczywiste ale wolę o tym wspomnieć. Nie  wolno smrodu zabijać zapachem. Efekt takiego główkowania będzie dziwny: ani nie pozbędziemy się smrodu, ani nie uzyskamy  wymarzonego zapachu. Dom musi być czysty i na takiej bazie dopiero budujemy piękny zapach. To ma być nasza wizytówka i element stały związany z image naszego domostwa.

Jaki zapach zatem wybierać do domu?

Należy mieć kilka kompozycji zapachowych. Dobierać określony zapach w zależności od wartości dodatkowej zapachu. Naturalne zapachy do domu oprócz tego, że potrafią zauroczyć nutami zapachowymi  relaksują, poprawiają pamięć dodają energii lub eliminują stres.
W zależności od naszych potrzeb, a tak naprawdę potrzeby chwili wybieramy odpowiedni zapach.
Każdy z nas z całej gamy zapachów zawsze ma swojego konika zapachowego i ciągle do niego wraca. Takim naturalnym zapachem, który jest niezbędnikiem zapachowym w domu jest euforia. To zapach, który na razie jest tylko dla mnie ale wkrótce możecie go kupić razem z kulą aromaterapeutyczną Madlennn . To zapach, który nakręca pozytywne emocje i dodaje energii. Wiele osób, które   wchodząc do domu czuje zapach euforii mówi, że  ma on coś pozytywnego i tak w rzeczywistości jest. Mogłabym o nim pisać godzinami, bo to moje dziecko, a Wy możecie powiedzieć, że jestem tu nieobiektywna. No cóż…macie rację

Które zapachy dodają energii?

Zapachy naturalne, które warto miąć w domu to zapachy na bazie cytrusów i róży. To zapachy, które są energetyczne, a jednocześnie zachęcają do głębokiego oddechu. Czyż w domu nie o to właśnie chodzi?

Które zapachy uspokajają i relaksują?

IMG_5564

Takich zapachów jest mnóstwo. Będę opisywała te zapachy dla Was, wrzucała receptury na takie zapachy. Jesłi będziecie robić zapach sami w domu,  pamiętajcie że  duży dodatek  naturalnego olejku eterycznego z lawendy powoduje działanie uspokajające.
Kombinacje mandarynki róży i lawendy  dopełnią się, aby uspokoić nerwy i zrelaksować. Zabawa w tworzenie i dobór odpowiednie go  zapachu do domu daje niesamowitą frajdę, a do tego poczucie satysfakcji.

Gotowa mieszanina olejków CH 4

IMG_5567

Na wieczór idealny jest gotowy zapach Dr. Beta CH4. To piękny zapach, który wypełnia swoim aromatem cały dom a do tego wspaniale ułatwia zasypianie dzieciom( w sumie ni tylko dzieciom).
Zapach zapachem, ale zawsze warto pamiętać o jednym: mieszkanie trzeba przede wszystkim regularnie wietrzyć. Tylko w ten sposób pozbędziemy się panoszących się w nim bakterii, wirusów i innych małych przyjaciół. Po wietrzeniu  włączamy kulę zapachową z naturalnymi wybranymi olejkami eterycznymi i uzyskujemy efekt długotrwałego pięknego zapachu.