Żyjemy w dobie kredytu i ciężko temu zaprzeczyć. Powód jest prozaiczny – koszt życia rośnie z dnia na dzień, a zarobki, mamy wrażenie, kurczą się w oczach. Nie zawsze wystarcza na podstawowe potrzeby, nie mówiąc już o dobrach luksusowych czy spełnianiu swoich marzeń.
I o ile dysponujemy dobrą historią kredytową, otrzymanie kredytu z banku nie powinno sprawić nam trudności – wystarczą w miarę konkretne i systematyczne, udokumentowane zarobki i po chwili możemy cieszyć się dodatkowych pieniędzy na koncie.
Dla osób, które nie dysponują dobrą historią kredytową, którym kiedyś powinęła się noga, najlepszym wyjściem jest kredyt pozabankowy. Okazuje się, że pożyczkę otrzymać można nie tylko w banku. Istnieje wiele firm i spółek kredytowych, które często udzielają pożyczek w oparciu o tylko dowód.
Należy jednak pamiętać, że pożyczka z instytucji pozabankowej nierzadko jest o wiele wyżej oprocentowana – cóż, za wygodę się płaci.
Najważniejsze, to zastanowić się, czy kredyt jest nam na tyle potrzebny, że jesteśmy gotowi go spłacać przez kolejne lata.