Księga zapachowych kul Madlennn jest właśnie w drukarni. Zanim będę miała wersję do druku zamieszczam 12 wybranych kul, które wyróżniały się na tle innych nietuzinkowym wyglądem, możliwościami aranżacji i przede wszystkim własną osobowością.

Każda kula ma swoją historię.

1. Black Space

Uwielbiamy biel i stylizację pomieszczeń, które mają w sobie moc ściągania spojrzeń, emanują klasyczną elegancją, a do tego są nietuzinkowe. Stworzyłyśmy kulę zapachową, przeznaczoną do wnętrz o kolorystyce   opartej na odcieniach bieli. Black Space to wzór niezwykle elegancki, luksusowy, a do tego z pazurem. Pierścień kuli i brązowy wzór, burzy rutynę i łamie schematy. Z racji użycia dwóch kolorów, ta kula doskonale współgra zarówno z ciemnymi tłami jak i z wnętrzami, gdzie dominuje biel. To jej ogromna zaleta. Black Space to połączenie klasycznej elegancji z dozą tajemnicy. To jasny piorun na ciemnym niebie.

2. Freestyle

Inspiracją do tworzenia tej kuli była przestrzeń. To nieograniczona materia, która daje wiele możliwości. Nieregularne linie, charakterystyczne załamania przywodzą na myśl czasoprzestrzeń, planety i ogromne możliwości. Ta kula to element wolności w wystroju wnętrza. Kula Freestyle charakteryzuje się uniwersalną kolorystyką, dlatego jest doskonałym dodatkiem tworzącym atmosferę w wielu stylach.

Kula Freestyle stwarza swoisty aranżacyjny rozmach połączony z dyscypliną. Ta kula idealnie pasuje do dojrzałych i wysublimowanych kobiecych wnętrz.

SONY DSC

3. Gold Hypnotica

To niesamowita kula o ciekawym wielowymiarowym charakterze. Myślą przewodnią do tworzenia tej kuli była kobieca osobowość. Swoiste dzieło sztuki : wielowątkowe, niezgłębione i zachęcające do ciągłej eksploracji.

Gold Hypnotica to dekoracyjny kameleon. Ma w sobie styl, delikatność i klasyczny sznyt, a jednocześnie nowoczesny pazur. To kula, która nie może i nie chce być zaklasyfikowana do jednego nurtu. W jednym momencie jest nowoczesnym zaskakującym elementem dekoracyjnym, a innym razem staje się kropką nad i klasycznej dekoracji wnętrz. Gold Hypnotica może być początkiem całkowicie nowej nieszablonowej aranżacji. Odpowiednio dobrany wzór i barwy otwierają duże możliwości łączenia tej kuli z różnymi aranżacjami.

Zapach, który idealnie komponuje się z tą kula to niewątpliwie piękna Euphoria.

4. Green Earth

Pozytywne, pełne dobrej energii przedmioty, są niezbędnikiem w naszych domach.

Inspiracją do stworzenia tej kuli, są niezwykłe chwile i emocje na łonie natury, wśród zieleni i słońca, które chcemy zatrzymać na dłużej. Zamysłem stworzenia Green Earth jest wywołanie pozytywnych i ciepłych emocji, stworzenie dobrej aury i generowanie niepowtarzalnej atmosfery w domu.

Ta kula jest propozycją dla ludzi czerpiących z życia garściami i upijających się nim z każdym oddechem. Pozytywnie zakręceni, na pewno zwrócą uwagę na propozycje Green Earth. Ta propozycja to doskonały element wystroju pokojów dla dzieci i nastolatek.

Zapachy, które proponowane są do tych kul bazują na nutach cytrusów, wanilii, róży, jaśminu i ylang ylang itp. To cała gama impresjonistycznych ciepłych zapachów, które dopełnią stworzenie ciepłej atmosfery w pomieszczeniu.

5.  Hypnotica

Są wnętrza, które hipnotyzują swoim urokiem, melodie, które od pierwszych nut podbijają nasze dusze i przedmioty, od których nie można oderwać wzroku. Takim zjawiskowym przedmiotem jest kula zapachowa Hypnotica.

Inspiracją do stworzenia tej kuli, były nieregularne kręgi, które zobaczyłam na jednym z obrazów, podróżując po naszym wybrzeżu. Postanowiłam ubrać jedną z moich kul w podobny wzór. Hypnotica jest luksusową i wyjątkową kulą, która pasuje do wystroju wielu wnętrz. Jej ponadczasowy wzór ubiera w elegancję wiele pomieszczeń. Jest doskonałym elementem wystroju zarówno ciepłych domowych wnętrz jak i sal konferencyjnych i restauracyjnych. To dobry wybór również   dla pomieszczeń o klasycznym, stonowanym wystroju.

6. Japan Tree

Wiele prób stworzenia odpowiedniego wzoru zaowocowało w końcowym etapie elementami drzew na kuli. Początkowe założenie przy projektowaniu znacznie się zmieniło. Pierwsze skojarzenia z wymarzoną podróżą do Japonii pozostawiły trwały ślad i wpłynęły na nazwę tego produktu. To wyjątkowa kula, wyróżniająca się skojarzeniami, które wywołuje. Japonia to przede wszystkim wspaniała roślinność, piękne kwitnące drzewa wiśni i niezwykli ambitni ludzie.

Nie mogło być inaczej-kula została nazwaja Japan Tree. Kula jest hołdem dla piękna i mistycyzmu Japoni.

Wymarzony produkt dla ludzi ambitnych, wrażliwych i ceniących sztukę.

Subtelny kolor z jednoczesnym wyrazistym dekoracyjnym charakterem.

SONY DSC

7. Lady of Ecri

Inspiracją do stworzenia kuli Lady of Ecri jest styl prowansalski, który zawitał na stałe do naszych wnętrz. Oglądając meble, czując ten specyficzny klimat wystroju ciężko mi było wyobrazić sobie wśród tych mebli zwykłą białą kulę. Lady of Ecri jest próbą połączenia charakteru kobiecej delikatności i ciepła z południowym charakterem stylu Prowansji. To delikatność, lekkość i elegancja w jednym. Wyraźnym wyznacznikiem tej kuli jest kolorystyka-delikatna i stonowana jakby spłowiała od długotrwałego nasłonecznienia.

8. Lawender World

Kula Lavender World w swoim zamierzeniu ma za zwrócić nasze postrzeganie w kierunku słonecznej strony życia.

Inspiracją w przypadku tego wzoru do jest oczywiście lawenda. Nie mogło zabraknąć jej we wzorach kul Madlennn. Te delikatne kwiaty o wspaniałym zapachu podbiły niejedno serce i znalazły swoje odbicie w dekoracjach wnętrz. Latem oczywiście w ogrodzie, natomiast zimą miłośnicy lawendy wracają do wszystkiego co przywołuje na myśl lawendowe pola. W moim świecie zawsze znajdą się wokół jakieś suszki i elementy wystroju na bazie lawendy. W tym zauroczeniu lawendą, w naszej kolekcji nie mogło zabraknąć lawendowej kuli.

To kula, którą stworzyłam dla siebie i dla fanów tych kwiatów. Idealnym zapachem, który został stworzony właśnie z myślą o tej kuli, jest lawendowo -cytrusowy Lavee. Zapach wraz z kulą jest wspaniałym mariażem. To duet delikatnego kobiecego wzoru i przepełniającego duszę zapachu. To połączenie otwiera na odczuwanie przyjemności z każdej spędzonej chwili. Kula Lavender World w swoim zamierzeniu ma za zwrócić nasze postrzeganie w kierunku słonecznej strony życia.

9.Natural

Piękno surowych kształtów i nawiązanie do tego z czego się wywodzimy, jest podstawową ideą powstania tej kuli.

Inspiracja tym wszystkim co nas otacza i naturą odzwierciedla się w surowych kulach Madlennn o wspólnej nazwie Natural. Surowe formy, naturalne składniki to nowoczesny trendy, które doceniane są przez współpracujących z MadlennnHandmade artystów.

Ta kula jest wyjątkową dekoracją. Aby dobrze komponowała się z wnętrzem należy ją łączyć z naturalnymi elementami wystroju. Dzięki kulom Natural możemy osiągnąć niebanalną aranżację w naszym pomieszczeniu.

Duszą tej kuli są proste i naturalne zapachy: lawendowo cytrynowe oraz nuty delikatne takie jak white feeling.

Tylko dzięki naturalnym zapachom, które szybko otulają wnętrza i nadają im indywidualnego ducha, można stworzyć klimat który zawsze będzie naszą wizytówką.

10. Quin Antique Gold

Tworzenie tej kuli zajęło ponad rok. O taki kolor złota walczyliśmy z każdą próbą. Dokładnie taki odcień mający w sobie szlachetność złota i ciepło kominka zarazem.

Gdy ktoś zada pytanie: jak za pomocą jednego przedmiotu dodać pomieszczeniu blasku i ciepła? – to pomyślę właśnie o tej kuli.

Połączenie pałacowej klasyki z nowoczesnym stylem glamour. Za każdym razem, gdy na nią patrzę nie mogę oderwać wzroku od tego jak doskonale załamuje światło. Ręcznie wykonana Quinn Antique Gold jest wyjątkowa w każdym calu, ma moc przenoszenia nas do świata świetności i przepychu.

Quinn Anitque Gold to kula o pokaźnych rozmiarach: 21 cm średnicy. Króluje w pomieszczeniu poprzez urok, który roztacza ale i doskonale dopasowaną do tego wzoru wielkość kuli.

11.Retro Gold

To klasyczna kula z gatunku Retro. Miłość do rzeczy z duszą, mających swój charakter i moc wywoływania sentymentów była inspiracją do powstania tej kuli. Poprzez przedmioty mamy możliwość cofać czas. Ta kula wnosi pałacowe akcenty i pałacowy styl do naszych domów.

To doskonały element dekoracyjny dla wnętrz, gdzie akcentujemy ślady czasu i dawnej świetności. To kula idealnie pasująca do pełnego splendoru klasycznego stylu aranżacji wnętrz, gdzie królują brązy i złoto. Możemy wprowadzić do swojego domu akcenty barokowego pałacu poprzez charakterystyczne brązowe złoto, które jest idealne do tej kuli. Tą kulę należy zestawić z odpowiednimi dodatkami i przestrzenią. Kula Retro Gold potrafi zachwycić i wyróżniać się na tle innych elementów wystroju.

12.Yin Yang

Inspiracja kulturą dalekiego wschodu i uwielbienie filozofii było impulsem do stworzenia tej kuli. Madlennn ball wywodzą się z potrzeby piękna i harmonii. Yin Yang wywodzi się z antycznej filozofii chińskiej i doskonale obrazuje wzajemne przenikanie się dobra i zła , światła i ciemności. Yin Yang to kule wyrażające potrzebę harmonii oraz współistnienia wielu energii i stylów życia. W kuli Yin Yang udało nam się oddać odwieczną naturę świata. Połączenie ideologii kuli Yin Yang z jej kolorystyką sprawia, że mamy do czynienia z produktem nowoczesnym, dodającym nieco mistycznej głębi we wnętrzach. Srebrna strona przechodzi w ciemniejszą i odwrotnie. Patrząc na kulę mamy wrażenie nieustającego przenikania i współistnienia.

Zapach, który idealnie pasuje do kuli to będzie zapach, który na początku jest lekki i słoneczny, a z czasem przybiera cięższą i bardziej ciemną formę. Prezentacja zapachu tworzonego dla kuli Yin Yang zaplanowana jest na Grudzień 2016.