Długo szukałam po sklepach prawdziwych i naturalnych odświeżaczy do domu. Dyfuzory, ceramiczne kule zapachowe, świece zapachowe,  czy inne pachnidełka do domu  służą do dłuższego nadawania zapachu naszym domom.  Wybieramy swój ulubiony  produkt w zależności od naszych preferencji i efektu, który chcemy uzyskać.

Odświeżacze powietrza to również rodzeństwo zapachów do domu ale jeśli można użyć takiego porównania to te produkty pracują dorywczo. Używamy ich wówczas, gdy jest potrzeba szybkiego odświeżenia powietrza.

Przykłady nagłych wypadków? Jest ich trochę…

– Wpadła do nas z wizytą koleżanka, która pali papierosy i zostawiła po sobie nieprzyjemny zapach dymu ( mimo, że paliła na balkonie).

– Codzienne potrzeby w toalecie i konieczność odświeżenia powietrza, aby następna osoba, która wchodzi po nas, nie padła trupem

– Pieczemy nasze ulubione dania i zapach ryb lub kapusty jest w całym domu.

– Za chwilę mamy gości i chcemy szybko odświeżyć zapach w domu.

– Rozlał nam się jakiś śmierdzący specyfik. Wietrzymy dom i szybko odświeżamy powietrze.

Zanim wpadłam na pomysł, aby stworzyć naturalny odświeżacz powietrza?

To normalne, że zaczynałam od tego, aby zobaczyć co ciekawego ma do zaproponowania w tej kategorii produktów konkurencja. Bez sensu wprowadzać produkt, który niczym się nie różni od konkurencji. Ciekawa byłam, jaka jest konkurencja na tym polu.

Zaczęłam zatem od Internetu. Jest całe mnóstwo artykułów DIY pokazujących, jak samemu zrobić naturalny odświeżacz powietrza. Co jednak zrobić jeśli chcę go kupić?

Okazuje się, że w sklepach internetowych na które trafiłam, nie mogłam znaleźć tego typu produktów. Wszędzie proponowano sztuczne dyfuzory lub jakieś dziwne proszki, które trzeba było rozrobić w wodzie…fuj :).

Znalazłam produkty, które były przedstawiane jako naturalne ale nie był opisany cały skład

Efekt poszukiwań- naturalne odświeżacze powietrza to kolejny produkt, który zrobiłam z myślą o sobie. To co oferuję jest nie tylko zdrowe, skuteczne w odświeżaniu powietrza ale ma wiele innych korzyści. Spójrzcie zresztą sami:

Naturalne odświeżacze powietrza-korzyści

– Naturalne olejki eteryczne zawarte w odświeżaczach zabijają bakterie i wiele wirusów

– Poprawiają nastrój i pozytywnie wpływają na energię

– Długotrwale odświeżają powietrze ubierając je w naturalne nuty zapachowe

– Część odświeżaczy wzmacnia organizm ( w zależności od składu olejków eterycznych zawartych w odświeżaczu)

– Poprawiają koncentrację ( odświeżacze z olejkami z sosny i cedru – na przykład Forest Niche)

-Uspokajają i ułatwiają zasypianie (Chammomile).

Czy Wasze odświeżacze to potrafią?

Gdzie jest pułapka? Są jakieś wady?

Nieco wyższa cena. Nie są to jednak różnice, które sprawią, że zostaniecie bez grosza. Biorąc pod uwagę fakt, że kupujecie produkt znacznie zdrowszy to uważam, że warto. Wiele olejków eterycznych zawartych w odświeżaczach jest bardzo droga. Cena naturalnych odświeżaczy jest wypadkową wielu rzeczy, między innymi wyskich kosztów olejków.

Każdy z nas sam podejmuje decyzje. Ja nie chciałam, aby w moim domu używać sztucznych i chemicznych zapachów. To czym pachnie mój dom nie tylko wpływa na to jak czuję się w nim, gdy wypoczywam ale stan zdrowia mojego i dzieci. Jeśli do tego dodam lepsze samopoczucie, wybór był prosty.

Jak wygląda to w Waszych domach? Czym odświeżacie Wasze mieszkania?