Delikatny blask świec i aromaterapia?

Aromaterapia za pomocą świec to temat nowy, ponieważ dotychczas dobrych świec  na rynku nie było za wiele. Świece do aromaterapii muszą spełniać dwa podstawowe kryteria: zdrowy wosk: sojowy lub z wosku pszczelego plus zapachy z olejków eterycznych.

Bezkonkurencyjne w budowaniu atmosfery?

Tak, to właśnie świece nie  mają sobie równych.

Przyjemność w domu, w salonie masażu, gabinecie Spa, czy w innym miejscu, gdzie mamy chwilę czasu na przyjemność i cieszenie się chwilą? Wystarczy dobra świeca, a najlepiej kilka i czas się zatrzymuje. Atmosfera tworzona przez świece ma w sobie szczyptę magii, cały kufer spokoju i jeszcze większy pakunek zmysłowości.

Co jednak oznacza sformułowanie dobra świeca?

Na pewno nie będzie to świeca wykonana z parafiny. O szkodliwości parafiny można przeczytać kilkadziesiąt artykułów. Parafina jako pochodna ropy naftowej, nie grzeszy pozytywnym wpływem na nasz system odpornościowy, samopoczucie i ogólne zdrowie. Przebywanie przez długi czas w pokoju, gdzie palone są parafinowe świece skutkuje bólem głowy, nudnościami. W najlepszym zaś wypadku składniki kumulują się w organizmie, aby dać o sobie znać w późniejszym czasie.

Parafinie mówimy nie-jeśli myślisz o aromaterapii za pomocą świec.

Zapach w świecach

Pochodzenie zapachu, który czujemy podczas palenia się świecy decyduje o tym, czy jest to świeca, która ma moc pozytywnego wpływania na nasz nastrój i ogólne zdrowie.

Tylko świece z naturalnymi olejkami eterycznymi mają taka moc. Na szczęście na rynku możemy znaleźć kilka naprawdę dobrych propozycji.

Kluczem oceny świecy jest stopień tzw. ,, zaperfumowania świecy’’ olejkami eterycznymi oraz dobór tych olejków. To wcale niełatwa sztuka. Niektóre olejki eteryczne po prostu źle wpływają na spalanie się świecy. Podczas tworzenia świecy służącej do aromaterapii musi dojść do uzyskania równowagi pomiędzy procesem palenia, a emitowanym zapachem. Właściwości aromaterapeutyczne świecy to również  kwestia bardzo istotna.

Aby świece aromaterapeutyczne skutecznie oddawały zapach, muszą mieć najlepiej około 10 procent zaperfumowania.

Przykład  aromaterapeutycznych świec o intensywnym zapachu i dobrym spalaniu:

Świeca Cosy Red

Oraz na przykład innej dobrej świecy

Świeca

Uwielbiam też oryginalny zapach świecy, która kupuję w TK-Maxie

Sami musicie wywąchać swoją świece, która będzie najlepsza do Waszej codziennej chwili relaksu i alternatywnej aromaterapii.

Dlaczego alternatywnej? Najlepsze efekty uzyskuje się przy nieco większej emisji olejków eterycznych w powietrze.