Pierwsze spotkanie z perfumami Puredistence zostało na trwale w pamięci i dało początek powstania wzoru luksusu i jakości perfum. Wszystko co widziałam zarówno w samych perfumach jak i w butelce było synonimem luksusu, piękna i zmysłowości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tym razem mam zaszczyt napisać o kolejnym najnowszym zapachu Puredistance. Zapach Sheiduna został wydany w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Cecile Zarokian.
Sheiduna to przepiękne połączenie orientalnej  zmysłowości i niezwykłej elegancji.

Sheiduna, najnowsza kreacja Puredistance to zapach zainspirowany krajobrazem pustynnych wydm, ozłoconych blaskiem zachodzącego słońca. Ich miękkie, nieustannie zmieniające się kształty i ciepła barwa przechodząca od złota do delikatnie pomarańczowej czerwieni działają na wyobraźnię nieodpartym czarem.
W przypadku perfum zawsze bardzo interesująca jest etymologia nazwy. W tym przypadku nazwa zapachu powstała z twórczego połączenia wyrazów „she” (ona) i „dune” (wydma).

Jakie tajemnicze składniki tworzą bukiet zapachowy perfum Sheiduna?

Sheiduna skomponowana została z esencji bułgarskiej róży i geranium, orientalnych przypraw, zielonych akordów paczuli i wetiweru, żywicznych nut drzewnych oraz miękkiej wanilii i piżma.
Dla mnie to idealne połączenie i podróż do świata zmysłów za każdym razem gdy jesteśmy w objęciach tego zapachu.
Bogata kompozycja dostępna jest jako ekstrakt perfum, czyli w formule najlepszej jakości i najwyższej koncentracji zapachowych olejków.
Jeśli chcemy pozwolić sobie na ten luksus należy liczyć się z ceną 1295 zł za 60ml. Gdzie dostępne sa w Polsce perfumy Sheiduna?

To perfumy niszowe i eleganckie. Nie znajdziecie ich w Sephorze i Douglasie.  Z moich informacji wynika, że możemy je kupić w perfumeriach Quality Missala.