Są takie dni, gdzie nosi nas aby coś zrobić. To coś to niekoniecznie musi być dzieło sztuki,  po obejrzeniu, którego sąsiadka padnie trupem z zazdrości. To może być coś co zwyczajnie ucieszy nas i naszych domowników.


Uwielbiam dekoracyjne gadżety domowe. Za każdym razem, gdy przechodzę koło wspaniałych dekoracji domowych i wyjechanych na maksa wystaw, już wyobrażam sobie siebie jak tworze coś takiego. Zwykle na wyobrażaniu sobie się kończy. W głowie mnóstwo projektów a czas nie jest z gumy. Są jednak takie gadżety dekoracyjne z którymi uwielbiam się bawić. Nie zajmują dużo czasu a pięknie dekorują dom i ocieplają mieszanie.

Jak można zrobić najprostsze świeczniki?

Dziś  zrobiłam trzy. Trzy różne wersje świeczników. Każdy nieco inny ale łączy je to, że wyczarowanie ich zajmuje dosłownie dwie minuty.
Można oczywiście kupić gotowca ale już Wam mówię, że to nie to samo. Każda samoróbka w wykonana w domu jest jedyna , niepowtarzalna i przede wszystkim Wasza. Co również jest ogromnym plusem można zaangażować pozostałych domowników, jeśli tylko  uda się nam ich zarazić pomysłem.

1 wersja świecznika inspirowana kawą.

Potrzebne jest nam tylko naczynie szklane,  kawa ziarnista, podgrzewacze i ewentualnie inne ozdoby, które chcemy widzieć na naszej ozdobie.

przygotowanie z kawa

IMG_4718

2 wersja z iglakami

Iglaki i natura to niekończące się inspiracje. Do wykonania tego świecznika wystarczy naczynie szklane, podgrzewacz, gałązki drzewa iglastego i oczywiście woda

gałązki

swiecznik z kwiatami
3 wersja świecznika z potpourri

swiecznik z potpouri
To pachnąca wersja
Mam zatem dwa w jednym . Pachnące poutpourri i świecznik.