Mamo, mamo! Weź stąd to ohydztwo!

Co tam masz? O kurczę! Czarek! Czarek! Przyjdź tu szybko i weź to stąd!

Tak to zwykle bywało z nieproszonymi gośćmi, a mowa o pająkach.

 

Od dłuższego czasu śpię spokojnie, dlatego z czystym sumieniem podpowiem Ci jak chronić swoje dzieci i generalnie dom przed pająkami w ekologiczny sposób.

Dowiesz się czego nie lubią pająki i dlaczego wracają jak bumerang. Znajdziesz tu również informacje jak pozbyć się pająków z domu, a przy okazji cieszyć się ładnym naturalnym i  świeżym zapachem.

 

Powracające bestie o długich nogach

spider-564685_1280

Ty wyrzucasz je drzwiami, a one jak nieugięty sprzedawca wracają oknem. Jest kilka sposobów na pozbycie się pająków z domu, ale jak to bywa z nieproszonymi gośćmi lubią nas co pewien czas zaskakiwać nieproszoną wizytą na dłużej. Okazuje się, że walka z pająkami musi być powtarzana. Jeśli uda nam się pozbyć ich z domu, to na pewno to szczęście będzie trwało na jakiś czas. Jeśli chcesz, aby w Twoim domu nie było  pająków, swoje działania musisz powtarzać co pewien czas.

Ekologiczne sposoby na pozbycie się pająków z domu

Przede wszystkim naszym orężem w walce z pająkami będą te wszystkie naturalne składniki, których nie cierpią pająki.

Kasztany i żołędzie mają zapach odstraszający pająki. Jeśli masz dzieci, to już wiesz jaka będzie ulubiona zabawa dzieci? Pozwól im robić różne stworki z kasztanów. Takie dzieła sztuki postawione na parapet sprawią, że pająk będzie musiał zmienić plan swojej podróży.

Olejek miętowy -z naturalny apach odstraszający pająki

IMGP9768

To najlepszy sposób w walce z pająkami. Podpowiemy jak zrobić własny spraj odstraszający pająki. Poniżej znajdziesz dwie wersje. Wypróbuj dwie i zobacz, która bardziej odpowiada Ci zapachowo.

Olejek miętowy przeciwko pająkom

Składniki:

  • 10 kropli olejku eterycznego z miety pieprzowej
  • 50 ml wody
  • Buteleczka z atomizerem z ciemnego szkła

Przygotowanie:

Wlej 40 ml wody do przygotowanej szklanej butelki z atomizerem. Następnie wkrop  10 kropli olejku z mięty pieprzowej. Zakręć butelkę dobrze wymieszaj. Z tak przygotowana bronią możesz ruszać na walkę z pająkami. Wystarczy że spryskasz te miejsca gdzie lubią osiedlać się pająki.

Mój test: Po spryskaniu obok pająka mogłam zaobserwować szybką ewakuację ,, biednego stworzona’’.

Akcję nawaniania domu miętą trzeba powtarzać. Według naszych obserwacji dobrze jest to zrobić zaraz po porządnym sprzątaniu w sobotę. To będzie taka kropka nad i zapewniająca świeżość powietrza, ładny zapach i brak pająków.

Zapach z olejku cytrynowo miętowo eukaliptusowego

Być może bardziej do gustu przypadnie wam ten zapach. Dzięki olejkowi z cytroneli i cytryny woal zapachowy jest bardziej lekki i soczysty.

Składniki:

  • 5 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej
  • 3 krople cytronelli
  • 3 krople cytrynowego
  • 2 krople olejku eukaliptusowego
  • 50 ml wody
  • Buteleczka z atomizerem z ciemnego szkła

Przygotowanie:

Wlej 40 ml wody do przygotowanej szklanej butelki z atomizerem. Następnie wkrop 5 kropli olejku z mięty pieprzowej, 3 krople olejku z citronelli, 3 krople olejku cytrynowego oraz na koniec 2 krople z olejku eukaliptusowego. Zakręć butelkę i dobrze wymieszaj. Z tak przygotowaną bronią możesz spać spokojnie. Twój dom omijać będą nie tylko pająki ale również komary.

Co może jeszcze pomóc w walce z pająkami?

Działanie nie wymagające naszego dużego zaangażowania, skutecznie odstraszające pająki to zamontowanie w gniazdku ultradźwiękowego odstraszacza. Takie urządzenie z reguły działa na 30 metrów kwadratowych. Na cały dom trzeba użyć tyle urządzeń, aby wypędziły pająki z całego domu. To jednak jest droższa zabawa. Jeden taki gadżet  kosztuje w granicach od 40 złotych do 100.

A co kot na to?

Jeśli masz w domu koty to jest duże prawdopodobieństwo, że masz mniej pająków. Koty uwielbiają bawić się w makabryczną zabawę z pająkami. Najpierw się z nimi bawią, a później zjadają.