Mamo, mamo! Weź stąd to ohydztwo!
Co tam masz? O kurczę! Czarek! Czarek! Przyjdź tu szybko i weź to stąd!
Tak to zwykle bywało z nieproszonymi gośćmi, a mowa o pająkach.
Od dłuższego czasu śpię spokojnie, dlatego z czystym sumieniem podpowiem Ci jak chronić swoje dzieci i generalnie dom przed pająkami w ekologiczny sposób.
Dowiesz się czego nie lubią pająki i dlaczego wracają jak bumerang. Znajdziesz tu również informacje jak pozbyć się pająków z domu, a przy okazji cieszyć się ładnym naturalnym i świeżym zapachem.
Powracające bestie o długich nogach
Ty wyrzucasz je drzwiami, a one jak nieugięty sprzedawca wracają oknem. Jest kilka sposobów na pozbycie się pająków z domu, ale jak to bywa z nieproszonymi gośćmi lubią nas co pewien czas zaskakiwać nieproszoną wizytą na dłużej. Okazuje się, że walka z pająkami musi być powtarzana. Jeśli uda nam się pozbyć ich z domu, to na pewno to szczęście będzie trwało na jakiś czas. Jeśli chcesz, aby w Twoim domu nie było pająków, swoje działania musisz powtarzać co pewien czas.
Ekologiczne sposoby na pozbycie się pająków z domu
Przede wszystkim naszym orężem w walce z pająkami będą te wszystkie naturalne składniki, których nie cierpią pająki.
Kasztany i żołędzie mają zapach odstraszający pająki. Jeśli masz dzieci, to już wiesz jaka będzie ulubiona zabawa dzieci? Pozwól im robić różne stworki z kasztanów. Takie dzieła sztuki postawione na parapet sprawią, że pająk będzie musiał zmienić plan swojej podróży.
Olejek miętowy -z naturalny apach odstraszający pająki
To najlepszy sposób w walce z pająkami. Podpowiemy jak zrobić własny spraj odstraszający pająki. Poniżej znajdziesz dwie wersje. Wypróbuj dwie i zobacz, która bardziej odpowiada Ci zapachowo.
Olejek miętowy przeciwko pająkom
Składniki:
- 10 kropli olejku eterycznego z miety pieprzowej
- 50 ml wody
- Buteleczka z atomizerem z ciemnego szkła
Przygotowanie:
Wlej 40 ml wody do przygotowanej szklanej butelki z atomizerem. Następnie wkrop 10 kropli olejku z mięty pieprzowej. Zakręć butelkę dobrze wymieszaj. Z tak przygotowana bronią możesz ruszać na walkę z pająkami. Wystarczy że spryskasz te miejsca gdzie lubią osiedlać się pająki.
Mój test: Po spryskaniu obok pająka mogłam zaobserwować szybką ewakuację ,, biednego stworzona’’.
Akcję nawaniania domu miętą trzeba powtarzać. Według naszych obserwacji dobrze jest to zrobić zaraz po porządnym sprzątaniu w sobotę. To będzie taka kropka nad i zapewniająca świeżość powietrza, ładny zapach i brak pająków.
Zapach z olejku cytrynowo miętowo eukaliptusowego
Być może bardziej do gustu przypadnie wam ten zapach. Dzięki olejkowi z cytroneli i cytryny woal zapachowy jest bardziej lekki i soczysty.
Składniki:
- 5 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej
- 3 krople cytronelli
- 3 krople cytrynowego
- 2 krople olejku eukaliptusowego
- 50 ml wody
- Buteleczka z atomizerem z ciemnego szkła
Przygotowanie:
Wlej 40 ml wody do przygotowanej szklanej butelki z atomizerem. Następnie wkrop 5 kropli olejku z mięty pieprzowej, 3 krople olejku z citronelli, 3 krople olejku cytrynowego oraz na koniec 2 krople z olejku eukaliptusowego. Zakręć butelkę i dobrze wymieszaj. Z tak przygotowaną bronią możesz spać spokojnie. Twój dom omijać będą nie tylko pająki ale również komary.
Co może jeszcze pomóc w walce z pająkami?
Działanie nie wymagające naszego dużego zaangażowania, skutecznie odstraszające pająki to zamontowanie w gniazdku ultradźwiękowego odstraszacza. Takie urządzenie z reguły działa na 30 metrów kwadratowych. Na cały dom trzeba użyć tyle urządzeń, aby wypędziły pająki z całego domu. To jednak jest droższa zabawa. Jeden taki gadżet kosztuje w granicach od 40 złotych do 100.
A co kot na to?
Jeśli masz w domu koty to jest duże prawdopodobieństwo, że masz mniej pająków. Koty uwielbiają bawić się w makabryczną zabawę z pająkami. Najpierw się z nimi bawią, a później zjadają.