Gdy tylko przekraczam próg domu, nie chcę już myśleć o pracy i tym wszystkim co mnie męczy. Chcę po prostu poczuć się dobrze i zanurzyć się w zapachu mojego domu. To najwspanialszy czas, gdy mogę poczuć najprostsze emocje wypływające z wrażeń zapachowych.

Odpowiednio dobrany zapach jest równoznaczny z pojawiającymi się na życzenie przyjemnymi emocjami. Nie jestem już  w stanie funkcjonować bez pięknego zapachu w domu.

Większość z nas ma swoje ulubione nuty zapachowe, do których wraca. Ja mam bzika na punkcie cytrusów, mocnych drzewnych akcentów, lawendy i królowej kwiatów róży.

Różnego typu wariacje zapachowe pozwalają wywołać zupełnie inne stany emocjonalne. Te które dziś zaproponuję zapraszają do krainy beztroski i zapomnienia. To najwspanialszy moment, gdy możemy bez żenady wdychać te cudowne aromaty w naszym domu.

Pierwsza propozycja to zapach, który udało mi się stworzyć dzisiaj. Zapach jest doskonały, wciągający i nietuzinkowy. To ta kategoria zapachów, której mi ciągle mało.

Cirtusssfeme

Składniki

  • 1 kropla olejku eterycznego z szałwii
  • 5 kropli kompozycji różanej
  • 2 krople olejku z bergamotki
  • 2 krople litsea cubeba

w strone

Drugi zapach, który proponuję to zapach bardzo prosty ale zarazem stopniowo otulający nas beztroską domowego relaksu. To zapach obok, którego nie sposób przejść obojętnie. To bardzo wdzięczne połączenie lawendy z cytrusami.

Właściwości olejku lawendowego pozwalają nam wyciszyć się stopniowo, a cytrusy w połączeniu z lawendą, zabarwiają pozytywnie nasze wrażenia zmysłowe. Bardzo pozytywna mieszanina. Gorąco polecam do skomponowania w domu tego zapachu.

Laveerde

Składniki:

  • 6 kropli olejku z lawendy
  • 2 krople olejku z pomarańczy
  • 2 krople olejku z bergamotki
  • 2 krople litsea cubeba

Zapach Laverdee to zapach, który jest mocno wyczuwalny w całym pomieszczeniu. Jeśli lubisz zapachy  nieustannie przypominające o swoim istnieniu i wdzierające się do naszych zmysłów, to z tego zapachu będziesz bardzo zadowolony