Ostatnie rozmowy i początek roku skłoniły mnie do tego, aby napisać ten artykuł.

Nowy Rok to nowe możliwości ! Dla wielu tak, ale zdecydowana większość z nas nie robi nic, ciągle zastanawiając się, czy warto.

Już jakiś czas minęło od kiedy jestem ,, na swoim’’, dlatego wielu pyta: czy warto było, czy było trudno oraz jak to jest z tym początkiem? Dziś skupię się na jednym z tych pytań.

Czy trudno jest zatem stworzyć nowy produkt?

Odpowiedź jest banalnie prosta i nie do końca taka jakiej oczekiwałeś-tak!

Stworzenie jakiegokolwiek produktu jest proste. Schody zaczynają się, gdy zapytasz inaczej: Czy trudno jest stworzyć dobry produkt i sprawić, by się sprzedawał?

No właśnie -to zmienia postać rzeczy.

Najpierw był pomysł…

Wszystko zaczyna się od pomysłu i zapalenia się bardzo pozytywną energią. Potem określasz dokładnie to co chcesz stworzyć. A na koniec następuje czas mozolnej pracy nad pierwszym produktem. W tym czasie uczysz się i popełniasz wiele błędów. Tak powstaje Twoje pierwsze dziecko, które, aby było takie jak sobie wymarzyłeś- potrzebuje naprawdę wiele czasu i energii.

Tak było w moim przypadku, gdy tworzyłam zapachowe kule ceramiczne, perfumy do wnętrz i tak samo jest teraz, gdy tworzymy kobiece piżamki.

Co z pieniędzmi?

To kolejna przeszkoda ale nie musi tak być. Jeśli bardzo zależy Ci na stworzeniu tylko Twojego produktu to musisz wiedzieć że potrzebujesz pieniędzy. Bardzo ważnym etapem jest dokładna kalkulacja nie tylko kosztów stworzenia produktu ale i samego wprowadzania na rynek.

Tu się zaczynają schody. Z doświadczenia wiem że marketing i wprowadzanie produktu na rynek jest najtrudniejsze i wymaga najwięcej energii i środków.

Niestety trzeba odkładać. Zanim wystartujesz, zabezpiecz sobie dużą sumę pieniędzy. Pytanie ile?

Ja się przeliczyłam i okazało się, że moja firma przez rok utykała na jedną nogę. Za mało ich odłożyłam, a nie chciałam zaczynać na kredycie. Tak naprawdę powinniśmy mieć tyle środków, aby można było wprowadzić produkt oraz dodatkowo przynajmniej na rok funkcjonowania firmy. Na początku nie możemy liczyć raczej na zarobki, a z czegoś trzeba opłacać kochany ZUS, czynsz, prąd itp.

To co proponujesz innym musi być naprawdę dobre.

Najlepiej jeśli produkt wychodzi z prawdziwej inspiracji i potrzeby stworzenia czegoś wyjątkowego. Tak było w przypadku naszego ostatniego dziecka a mianowicie ekskluzywnych piżam Hedonise. To młodziutka marka i bardzo mozolnie ją tworzymy. Najważniejsze jednak jest to,aby pomysł wyszedł z potrzeby stworzenia czegoś co łaczyłoby pokolenie moje oraz moje nastoletniej córki. Chciałyśmy stworzyć piżamy seksowne, wyjątkowo kobiece i wygodne. Tworząc kolejne modele robimy to z ogromną przyjemnościa i swoistą misją.

Piżamy Hedonise

Wśród tak wielu produktów na rynku wcale nie jest łatwo zaproponować wyjątkowe piżamy, które będą zauważone przez klientki. Teraz jest okres wytężonej pracy twórczej ale nie tylko. Inwestowanie -tego wymaga nowa marka i nowy produkt, a to z kolei jest bardzo bolesne. Większość z nas chciałaby od razu zarabiać – tak jak na etacie. Tu tak nie jest… zarabia się wówczas, gdy się uda stworzyć dobry produkt i go wypromować.

Tak jest w przypadku każdego produktu 🙂

Jeśli więc macie jakiś pomysł to weźcie pod uwagę, że nie będzie łatwo ale naprawdę warto.