Edukacja odgrywa niezwykle ważną rolę we współczesnym świecie. Pragniemy zostać prawnikami, lekarzami, inżynierami, dentystami, stomatologami itd. Różne ciekawe, prestiżowe zawody wprost na nas czekają. Trzeba po prostu chcieć!

Ile osób zmarnowało swój talent, dlatego, że zwyczajnie nie chciało im się pracować? Chodzili na zajęcia, po to, aby, kolokwialnie mówiąc, nazywało się, że byli, ale tak naprawdę nic z nich nie wynosili, gdyż nie zwracali uwagi na to, co się dzieje.
Kiedy nauczyciel zadawał pytanie, na które uczeń nie znał odpowiedzi i chciał jak najszybciej pozbyć się problemu (czyli nauczyciela z męczącym pytaniem), starał się, „na szybko”, wymyślić jakąś odpowiedź z myślą „Niech on wreszcie da mi święty spokój. Po prostu nie wiem”. Lepiej zapytać nauczyciela o co chodzi, dlaczego jest tak, a nie inaczej, aniżeli „chować się w skorupie” i wciąż nie wiedzieć, o co chodzi.
Warto myśleć nad tym, co robi się w szkole, na zajęciach, lekcjach, a nawet przerwach. Warto jest korzystać z uroków życia, nie można jednak zapominać o swoich obowiązkach…