Od kilku dni wszędzie zabieram ciężkie akordy dwóch niezwykłych propozycji : Chypre Shot i Jovoy.

Jest lato – wiem. Nie doświadczyliście jednak potrzeby kosztowania i upajania się czymś co niby nie pasuje do tu i teraz?

Ja tak mam, dość często 🙂 . Grzaniec pity letnią wieczorową porą nie jest dla mnie czymś niezwykłym.

Dziś skupię się na Chypre Shot Olfactive Studio.

Wczuwam się w niego od kilku dni i doceniam głębię.

Inspiracja do stworzenia perfum jak zwykle związana jest z fotografią, tak więc śmiało można napisać, że to co powstało jest efektem pracy perfumiarza Bertranda Duchaufoura z angielskim rzeźbiarzem i fotografem Martinem Hillem.

Jaki jest poczatek podróży, gdy zapach dotknie skóry?

Intensywny i oryginalny. Gdybym mogła użyć kolorów do opisu pierwszych akordów to postawiłabym na przeciw siebie ognistą czerwień z mocno dojrzałą ciemną zielenią. Połączenie dwóch przeciwności…

To początkowe chwile, które są dość mocno odczuwalne, głównie za sprawą nuty głowy czyli mistrzowskiego połączenia kardamonu, szafranu i bergamotki. To niezwykłe trio już po kilku minutach ustępuje miejsca ciepłym i korzennym akcentom; ciągle jednak jest wyczuwalne.

Labdanum z czarnym pieprzem i kawą przyprószone jest płatkami odurzającej piwoni-mocne i intensywne akcenty, które rzeczywiście dla wielu będą zbyt ciężkie.

Wszyscy kochający kawę, labdanum i cieżkie akordy po prostu zapadają się w tym zapachu; powoli i bez pośpiechu. Taki zresztą jest Chypre Shot,chwilowy wstrząs, a wszystko po to, aby po kilku minutach rozleniwiać i pieścić w swój specyficzny sposób. Mroczna tajemnica-to najlepiej określa moje wracżenia z rozkoszowania się akordami Olfactive Studio Chypre Shot .

Piwonia nadaje z kolei słodyczy i kontrastu Dzięki niej jest bardziej kobieco…

Owocowe i świeże kompozycje nie są w stanie dać nam takiego koktajlu uczuć na przemian ciepłych i bezpiecznych spelcionych z nutką mroku i tajemnicy.

Olfactive Studio Chypre Shot to zapach, gdzie połączenie mchu dębowego z paczulą, piwonią, czarnym pieprzem i kawą tworzy niezwykle harmonijną i owianą tajemnicą całość.

Perfumy zdecydowanie dla skrystalizowanych zapachowo, ceniących głębię i tajemnicę.

Jeśli szukasz gładkiego zapachu, który wzbudzi zachwyt wszędzie tam, gdzie się pojawisz to zdecydowanie omiń tą propozycje domu Olfactive Studio. To raczej rozkosz dla ceniących głębokie i oryginalne połączenia.

Nuty głowy: kardamon, szafran, bergamotka
Nuty serca: piwonia, czarny pieprz, kawa, czarna herbata
Nuty bazy: mech dębowy, paczula, labdanum, ambra

To zapach niezwykle trwały. Ktoś nie tak dawno zapytał: czy zapach rzeczywiście powinien być trwały?

Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie- dla mnie trwałość to duży plus.