Podesty ruchome i wynikające z ich eksploatacji ułatwienia i udogodnienia sprawiają, że coraz częściej poszukiwani są ich operatorzy. Szkolenia dotyczące ich obsługi dają uprawnienia na kierowanie podestami wiszącymi, masztowymi, stacjonarnymi, a także podestami ruchomymi, przejezdnymi (wolnobieżnych i przewoźnymi samojezdnymi) oraz na konserwację tych maszyn.

Kursy na podesty ruchome kierowane są głównie do operatorów podnośników koszowych, instalatorów, pracowników budowlanych, firm reklamowych. Program nauki zapewnia uzyskanie kwalifikacji ze znajomości budowy dźwignicy, umiejętnością obsługi maszyn jakimi są podesty ruchome, znajomości przepisów dozoru technicznego, znajomości przepisów BHP.

Po szkoleniu na podesty ruchome uzyskuje się zaświadczenie kwalifikacyjne, które jest wystawione przez dozór techniczny, uprawnia ono do obsługi danego urządzenia. Tenże certyfikat otwiera wiele możliwości jeśli chodzi o zatrudnienie i awans zawodowy. Warto więc postarać się uprawnienia na podesty ruchome.