Pierwszy etap budowy Twojego wymarzonego domu to jego powstanie w Twojej wyobraźni. Być może spodobały Ci się nowe okna Twojego znajomego, albo piękne, nadające elegancji profile elewacyjne na nowo wybudowanym budynku? Zapamiętaj to i postaraj się zbudować obraz Twojego wymarzonego domu. Następnie przyjdzie czas na przelanie pomysłów na papier.

Najwięcej ciekawych inspiracji będziesz w stanie znaleźć w magazynach poświęconych pięknym wnętrzom. Są to gotowe zbiory dobrze wykonanych projektów, z których możesz czerpać inspirację. Pamiętaj też o swoich doświadczeniach. Na pewno widziałeś w życiu wiele domów i wiesz, co Ci się w nich podobało, a co nie przypadło Ci za bardzo do gustu.

Warto pamiętać również o detalach, ponieważ to one nadadzą Twojemu projektowi charakteru. Mogą to być na przykład eleganckie profile elewacyjne, które podkreślą geometrię fasady. Bardzo ważne będą również materiały, których użyjesz – bardzo modne staje się na przykład drewno czy metal. Zastanów się, co będzie Ci się podobać.