Bardzo bogate i głębokie perfumy.
Skomponowane według tradycyjnej, dawnej szkoły tworzenia perfum, gdzie jakość składników i ich mnogość były sprawą pierwszorzędną.


Nie jestem całkowicie obiektywna, ponieważ to jedne z moich ulubionych perfum. Są zapachy, na które musi przyjść właściwy moment. To zapachy głębokie, złożone i często przekazujące coś więcej niż tylko zapach. Niewątpliwie taką kompozycją  jest Quessence.

Jak słusznie napisała jedna z blogerek ,,To perfumy wymagające pewnego obycia w świecie zapachów ( tzw. wyrobionego nosa). Mój pierwszy kontakt z tymi perfumami  nie zaowocował dozgonną miłością od pierwszego wejrzenia. To jednak  był mój debiut w świecie zapachów. Obywałam się z mnogością kompozycji, porównywałam i trenowałam nos. Z każdym kolejnym spotkaniem z Quessence,   czułam coraz większą potrzebę wracania do głębi i różnorodności tego zapachu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaka jest moja opinia o zapachu Quessence na chwilę obecną?

Według mnie to zapach kompletny! Ma wszystko: esencję i głębie, trwałość i niezwykłą moc. To zapach subtelnie dotykający duszy. Do tego jest niezwykle dojrzały i ponadczasowy. To piękny kwiatowy szypr osadzony w głębokiej dojrzałej róży, wpleciony umiejętnie w kadzidło i piżmo.

w srodek

Geneza powstawnia Quessence.

To zapach stworzony przez perfumerię Quality Missala w 20 rocznicę istnienia. Jest to rezultat wieloletniego obcowania Stanisławy Missali z niezwykle pięknym i jakże bogatym światem perfum. Założycielka perfumerii zawsze wierzyła w dobroczynny wpływ zapachów na ludzkie życie. Qessence jest esencją jej myśli, poszukiwań i wartości, które wyznawała, tworząc markę Quality. Stworzenie zapachu Quessence trwało wraz z przygotowaniami prawie 8 lat.
Kompozycja powstawała we francuskim mieście Grasse, światowej stolicy perfumiarstwa, we współpracy z Jean-Claudem Astierem. Efekt wieloletniej pracy jest jednak zachwycający.

Jaki jest skład perfum?

W perfumach łącznie znajduje się 130 naturalnych składników zapachowych! Stąd wywodzi się ich niezwykła trwałość i głębia zapachu.
Poniżej uproszczony skład perfum:
Nutami głowy są szafran, kolendra, cynamon, rumianek, nagietek i pomarańcza; nutami serca są róża, ylang-ylang, jaśmin, irys i elemi; nutami bazy są olibanum, paczula, mech dębowy, piżmo, agar (oud), wetyweria, drzewo sandałowe, cedr virginia, wanilia, drewno kaszmirowe, labdanum i migdał ziemny.

Jaka jest trwałość perfum?

Trwałość to dla mnie kluczowa  cecha przy ocenie jakości perfum.

Quessence to jedne z najtrwalszych perfum jakie znam. Utrzymują się przez cały dzień, karmiąc bardzo subtelnie  zmysły.
To perfumy na najwyższym światowym poziomie. Bez kompleksów mogą konkurować z perfumami innych znanych marek.

w tekst quessence