To było wspaniałe przyjęcie urodzinowe dla wszystkich. Dzieci były zachwycone, a ja oczywiście dumna.

Nie wiem kto się bardziej cieszył z tych urodzin. Ja, moja córka Wiktoria czy jej koleżanki. Zresztą czy to ważne?

W końcu stanęłam na wysokości zadania i zorganizowałam niezapomniane urodziny mojej córce.
Jeśli chodzi o menu, to zaserwowałam dzieciakom oczywiście swojski tort z prawdziwego zdarzenia. Tym zaczęliśmy urodziny.

Potem zaserwowałam owocowe koreczki i kanapki z krakersami,

Kiełbaski pieczone na ognisku były na końcu,no i mały błąd chipsy…ale tylko jedna torebkę 🙂
Postawiłam przede wszystkim, na wspaniałą zabawę.

Wybrałam ciekawe zabawy, które dobrałam tak, aby zróżnicować ich intensywność.

Oto moja lista :

Najśmieszniejsze i najciekawsze zabawy urodzinowe dla dzieci

Śmieszne pytania
To bardzo fajna zabawa, która doskonale nastraja uczestników do dalszej zabawy. Najpierw wszyscy uczestnicy losują imię. Musi być to imię któregoś z dzieci uczestniczących w zabawie urodzinowej. Jeśli ktoś wylosuje siebie wrzuca karteczkę do miseczki i losuje ponownie. Następnie z drugiej miseczki losują śmieszne pytanie. Chwile się zastanawiają i próbują odpowiedzieć na to pytanie, w miarę rozsądny sposób.
Np:
Pytanie: Dlaczego Wiki zakopuje swój budyń w ogródku.
Odpowiedź: Bo wierzy, że dzięki temu będzie miała go zawsze pod dostatkiem.
Wyścigi na kartkach
To wspaniała zabawa, w którą dzieci mogą bawić się wewnątrz pomieszczenia pod warunkiem, że mamy choć trochę wolnej przestrzeni.Jeśli jest zbyt mało trzeba pomyśleć aby nieco zsunąć meble.

Jak wygląda zabawa?
Dzieci ustawiają się w rzędzie. Każde z nich otrzymuje kartkę papieru. Ma za zadanie stanąć na niej jedną nogą. Gdy koordynator zabawy mówi start, uczestnicy próbują jak najszybciej przemieścić się do  wyznaczonej linii mety. Wygrywa osoba, która jest pierwsza na mecie i nie dotknęła  nogą, ani inną częścią ciała do podłogi.
Piłka parzy
Jak wygląda zabawa?
Dzieci stoją w kółku, a jedno stoi na zewnątrz koła. Dzieci zaczynają rzucać piłką  stojąc w kole. W tym momencie, gdy dziecko na zewnątrz wypowie słowa ,,piłka parzy’’, żadne dziecko nie powinno złapać piłki. Gdy jednak jakieś dziecko złapię piłkę wychodzi z koła i wchodzi na miejsce dziecka, które dotychczas stało na zewnątrz, przejmując jednocześnie jego rolę. Tak bawią się dzieci, aż do momentu gdy znudzi im się ta zabawa.
Mumia
Dzieci łączą się w pary. Zabawa dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to stworzenie mumii, drugi etap to karmienie mumii bez udziału rąk.
W pierwszym etapie w dwójkach jedno z dzieci jest mumią, dlatego jest owijane papierem toaletowym tak aby zostawić otwór na oczy i usta. To dość trudne, dlatego mumie mają bardzo rożny wygląd. Zreszta oto jedna z nich 🙂

Wygrywa ta dwójka, która pierwsza ukończy owijanie mumii. Ważne jest aby mumia była w miarę dokładnie owinięta.
Drugi etap budzi zawsze ogromną ilość śmiechu. Zadaniem uczestnika, który stworzył mumie, jest ją nakarmić. Oczywiście robi to bez użycia rąk. Łyżeczka trafia do ust i w ten sposób dzieci karmią mumię. Jak widzicie ja też karmiłam mumię. Zdjęcie niestety nie jest zbyt wyraźne 🙁

Ta zabawa jest doskonała zarówno wewnątrz pomieszczenia jak i na zewnątrz. Wtedy gdy zdecydujemy się zrobić w domu trzeba ustawić mumię na powierzchni która łatwo jest zmyć.
Ślepy projektant
Dzieci dobierają się w dwójki. Każda para otrzymuje reklamówkę najróżniejszych ubrań. Jedno z dzieci zostaje projektantem, a drugie modelką. Projektantowi zawiązuje się oczy i daje mu zestaw ubrań. Właśnie z tego zestawu musi ubrać swoja modelkę. Oczywiście fakt, że ma zawiązane oczy sprawia że ma utrudnione zadanie.  Projektant wybiera z worka ubrania a modelka  nie może negować jego wyboru. Gdy modelka już jest ubrana projektant może zobaczyć jak ubrał swoją modelkę.  Na sam koniec oczywiście jest odpowiednia sesja zdjęciowa.
Ta zabawa niestety nie doszła do skutku ponieważ nie starczyło nam czasu. Była jednak w planie dlatego wstawiłam ją. Być może ktoś skorzysta.

Wyścigi w workach
Zdecydowanie najbardziej emocjonujaca zabawa. To zabawa ewidentnie na zewnątrz.
Dzieci otrzymały duże worki i w grupach walczyły o najlepszy czas w workowych zawodach.