W niesamowitych chwilach nasze wewnętrzne dziecko  leci co sił w nogach do najbliższej osoby, aby móc pochwalić się. Pragnie obwieścić całemu światu, jakie to jest szczęśliwe. Nawet jeśli jest to drobnostka, ale ważna dla nas, chcemy dzielić się naszym szczęściem.
Gdy tylko dowiedziałam się, że trafił się dzień w którym mogę zaplanować wycieczkę, gdzie głównymi punktami podróży będą zapachy, wiedziałam, że tymi chwilami będę się chciała podzielić. Szczęściarą okazała się moja koleżanka Magda.
Dzień miałam dokładnie rozplanowany. Trasa biegła przez dwa główne punkty: Pollenę Aroma oraz wizytę w mojej ulubionej niszowej perfumerii Quality , gdzie pojawiły się nowe zapachy.
W Pollenie Aroma dzięki uprzejmości Pana Leszka Mościckiego- managera produktu, miałyśmy okazję  trenować swoje nosy przez ponad godzinę. Z wielką przyjemnością wcieliłyśmy się w rolę detektywów próbując odgadnąć z jakim zapachem miałyśmy do czynienia.
Mój całkiem spory zestaw olejków eterycznych, z których tworzę zapachy do moich kul zapachowych okazał się  ubogą sierotą przy zestawie olejków, który zaprezentował nam Pan Leszek.

IMG_5786
Testu trójkąta raczej nie przejdziemy ale na szczęście nie jest to przeszkodą aby tworzyć kolejne zawrotnie piękne zapachy do kul zapachowych  Madlennn.

Test trójkąta dla zainteresowanych, to test polegający na odróżnieniu zapachów. Otrzymujemy na paskach trzy zapachy, z których dwa są identyczne, a jeden różni się odrobinę od pozostałych. Właśnie ten jeden należy wskazać. Okazuje się, że mało kto przechodzi taki tekścik.Znalezienie zapachu, który jest inny od dwóch pozostałych jest bardzo trudnym zadaniem.
Nasze kule ceramiczne dzięki tej wycieczce będą miały  kolejne zapachowe oblicza. Kolejne propozycję na pewno będą z udziałem kardamonu , czarnego pieprzu i cywetu.

Nie mogę się doczekać kolejnych prób.
Po pożegnaniu się z Polleną i Panem Leszkiem,  udałyśmy się do świata tajemniczych niszowych perfum u Pani Stanisławy Missali. O tym jednakzę w kolejnym artykule, ponieważ  to doświadczenie o zupełnie innym klimacie zapachów.
Trudno wypowiedzieć się na temat co w tym dniu było lepsze-to dwa  inne wydarzenia obfitujące w nieco inne wrażenia.

To kolejne cegiełki do budowania perfum do wnętrz, które staną się  wyznacznikiem skutecznych intensywnych  zapachów domowych