Są takie miejsca, gdzie  jest niewidoczny magnes. Ilekroć tam jestem wiem, że będę chciała tam wrócić.
Na pewno każdy z Was ma takie swoje specyficzne miejscówki-uroczyska.


uroku takich miejsc decydują specyficzny klimat i oczywiście przede wszystkim ludzie.
Jeśli do tej układanki dodam zbieżność z moją pasją tworzenia zapachów, to nie trudno się domyślić, że szybko  wydepczę ścieżkę w tym kierunku.

DSC_1404
Temat tworzenia zapachu to temat rzeka.  Zapachy, które nas zewsząd otaczają mogą tworzyć nasz image, jak również mogą nadawać naszym domom przepiękną szatę. To od nas zależy jaki zapach  będą czuć domownicy i nasi znajomi.

IMAG3384
Cały czas uczymy się nowych rzeczy i poznajemy nowe zapachy. Tak  było też tym razem-już podczas spotkania z nowymi zapachami w perfumerii, w głowie pojawiło się kilka zaskakujących połączeń.  Najbardziej cenne są nietypowe połączenia, które dają niezapowiedziana eksplozję zachwytu. To właśnie emocje zostają poprzez obcowanie z takimi zapachowymi połączeniami.

Inspiracją może stać się zapach, który  bezwiednie wpadnie w sidła naszych zmysłów, jak również przepiękna kompozycja drogich perfum. Tym razem motorem inspiracji okazały się nie tylko  same zapachy ale również flakony. Piękne wzory i kolory  przysparzają dosłownie zawrotu głowy.  Zreszta popatrzcie sami..

Nie można przejść obok nich obojętnie. Gdy wącham olejki skupiam się wyłącznie na zapachu. W przypadku perfum nie da się omijać flakonów i być obojętnym na ich urok. Ale to dobrze , ponieważ to inspiracja do nowych form.

IMAG3386


Z każdej takiej zapachowej eskapady wracam nabuzowana , a w głowie kołacze mi jedno:  muszę stworzyć to co narodziło się właśnie w głowie.