Zdecydowanie jest najbardziej utalentowaną i kontrowersyjną współczesną  pisarką. Jej książki wciągają i pozwalają emocjonalnie wgryzać się  w głównych bohaterów. Każda powieść to wielowątkowa historia, która jednocześnie jest niesamowicie barwna i jednocześnie spójna.

Jaka jest sama autorka, która tworzy tak niesamowite kryminały?

To niesamowite, gdy  tworzymy sobie obraz kogoś kogo nie znamy z informacji pozbieranych w różnych miejscach. Gdy do tego dołączymy twórczość tego człowieka prawie, że mamy pewność iż nasza wizja którą utkaliśmy w głowie będzie bliska rzeczywistości. Ja miałam okazje osobiście poznać Katarzynę Bondę podczas wywiadu. Okazało się, że jest zupełnie inna, niż ją sobie wyobraziłam.

Jaka jest Katarzyna Bonda?

Nie chcę oceniać ale podzielić się moimi wrażeniami…

Jest niesamowita ale i niestandardowa. Pisząc takie książki pisarz musi mieć intelekt, osobowość i to co najważniejsze: pasje do tego co robi i pazur.
Niesamowite jest połączenie elokwencji z jednoczesną naturalnością w rozmowie, na tyle okazywaną, że po kilku minutach rozmowy, miałam wrażenie, że znamy się ładnych kilka lat. Katarzyna Bonda to niezależna kobieta o kontrowersyjnych poglądach.  Potrafi mówić prosto z mostu w takich sytuacjach gdzie większość z nas  gryzie się w język. To co nas powstrzymuje, to obawa przed odrzuceniem lub brak poczucia własnej wartości. Często mówimy to co inni chcą usłyszeć.
Większość z nas posiada dziwną cechę, która nakazuję nam fałszywą skromność. Niech ktoś tylko odważy się być inny! Zaraz go zlinczujemy! Katarzyna Bonda wtedy, gdy nazwano ją Królową kryminału przyjęła tytuł z podniesioną głową i niekłamaną radością. O dziwo, wywołało to krytykę!  Oto trafiła się kobieta, która w nosie ma skromność. Jak ona śmie, prawda? Powinna się czerwienic i powiedzieć, że na to sobie jeszcze nie zasłużyła…

Teraz jednak napisze nieco o jej twórczości.

Dlaczego warto sięgnąć po kryminały Bondy?  Czym przykują nas do swoich kart?
To książki, które szybko stają się wieczornym niezbędnikiem. Znacie na pewno to uczucie, gdzie odkładając książkę, układacie w myślach  plan następnego dnia tak, aby znowu po nią sięgnąć.
Niesamowite rozrzucone historie, potrafią się w trudny do przewidzenia sposób połączyć. Mnogość wątków i łączenie różnych osi czasowych zachwyca i dodaje głębi historii, w którą autorka pozwala nam się zanurzyć. Barwne postacie ze swoimi wadami, ciekawym rysem psychologicznym, są bardzo realne i namacalne.
Kogo lubimy  bardziej? Tych idealnych sztucznych ludzi, którzy nie popełniają błędów czy tych z ewidentnymi rysami ale walczących? Moim zdaniem, zdecydowanie tych naturalnych i ciekawych. Tych ciągle walczących.
Każdy ma coś za uszami, a większość z nas ma swoje tajemnice.
Bonda wychodzi poza sztywne ramy, a jej książki są poza tak często spotykaną infantylnością.
Czytelnik, który lubi dużo czytać dość szybko zauważa, że wszystko w książkach Katarzyny  jest dopracowane, dopieszczone a jednocześnie wykute z pasji pisania. Tu wyraźnie widać lekkie pióro i solidny warsztat pisarski.
Do każdej książki autorka przeprowadza długi research i odkłada na biurko tony zebranych materiałów. To kawał ciężkiej roboty , która zamienia się w efekcie w niesamowicie wciągające i emocjonalne książki.
Czytając kryminały Bondy, nie sposób przejść  przez kartki, nie zanurzając się w emocjach, intrydze, zdradach i tajemnicy. I o to chyba chodzi w dobrym kryminale?
Wszystko co lubię w książkach, odnajduje w jej twórczości, dlatego gorąco polecam..