Wszędzie  dookoła jesień. Wieczory zaczynają robić się coraz dłuższe i więcej czasu spędzamy w domu. Wtedy bardziej niż latem zależy nam na stworzeniu przytulnej atmosfery i zrobieniu wszystkiego, aby chętnie wracać do domu.

Od kilku dni pracowałam nad   jesiennym zapachem do salonów, domowych bibliotek i miejsc, gdzie uwielbiamy odpoczywać.
Wcale nie tak łatwo połączyć dobrze nuty kwiatowe, cytrusowe i korzenne. Gdy tylko udało się odpowiednio je połączyć, powstał bajeczny zapach, który ociepla każde pomieszczenie.
Udało mi się stworzyć zapach, który tworzy wspaniałą atmosferę a jednocześnie działa pobudzająco na zmysły.
Poniżej przepis na te perfumy:
4 krople olejku cyprysowego
4 krople olejku pomarańczowego
5 kropli olejku lawendowego
6 kompozycji różanej
1 krople olejku z geranium
1 kropla olejku jaśminowego

Już w czasach Mezopotamii działanie perfum łączono z wpływem na duszę i stany emocjonalne. Nie można nie wiedzieć, jak wielki wpływ na nasze samopoczucie mają zapachy które nas otaczają. Uważam, że  w tym zabieganym nerwowym świecie, każdy z nas poprzez własny zdrowy zapach w domu, może stwarzać swój własny azyl. Zachęcam do eksperymentowania z naturalnymi zapachami do domu. Tylko takie zapachy nie szkodzą i otulają nasz dom dobrą energią.

Ja nie używam kominka zapachowego, ponieważ moje perfumy naturalne tracą swoją aromaterapeutyczną moc. Do stworzenia pięknego zapachu w całym domu używam ceramicznych kul. Już niedługą będą w sprzedaży i możecie sami zobaczyć różnicę