Badanie na wariografie nazywanym inaczej wykrywaczem kłamstw ma na celu sprawdzenie szczerości osoby badanej. Zabieg wygląda następująco : osobie poddawanej badaniu zadaje się pytanie, na które ta odpowiada, zazwyczaj tak lub nie. W tym czasie do ciała badanego podłączone są elektrody, które przekazują na papier lub wyświetlacz zapis emocji badanego. Urządzenie analizuje dane i określa czy poddany badaniu mówi prawdę czy też kłamie.
Historia wariografu zaczyna się tak naprawdę już 1000 lat p.n.e. Bowiem już wtedy ludzie próbowali za pomocą różnych rzeczy sprawdzić czy przesłuchiwany kłamie czy też mówi prawdę. Chińczycy podczas przesłuchania wkładali podejrzanemu do ust ziarenka ryżu. Jeśli po złożeniu zeznań ryż był suchy, uznawano że podejrzany kłamie. Po latach różnych eksperymentów w 1878 r. włoski fizjolog Angelo Mosso po raz pierwszy zastosował maszynę, która badała zależność puls-wypowiadane słowa.
Po tym odkryciu wariograf zaczęto stosować podczas przesłuchań, lecz teraz zgodnie z art. 171  § 5 pkt. 2 KPK jest to niedozwolone.

………
– Obsługa i programowanie obraniarek CNC
– legitymacja studencka hologram
– hologram na legitymacje studencką
– niepubliczna szkoła podstawowa warszawa ursynów
– Nauka gry na perkusji Warszawa
– zawór antyskażeniowy
– zeltiq warszawa
– Vademecum elektryka
– wypożyczalnia busów osobowych toruń
– Egzamin kwalifikacyjny elektryka Orlik