Co chwilę w życiu codziennym można spotkać się z różnego rodzaju targami. Przykładowo zaczynając od codziennego kontaktu z targami warzywnymi, odzieżowymi, a kończąc na targach pracy i uczelnianych. Na wydarzeniach jakimi są wystawy, konferencje, kongresy i wcześniej wspomniane targi konieczne są odpowiednie namioty, parasole, które zabezpieczają stoisko przed czynnikami atmosferycznymi (przed słońcem, wiatrem, deszczem).
Firmy postanowiły ułatwić zadanie osobom odpowiedzialnym za stoiska, a przy tym zarobić. Projektowanie i budowa stoisk targowych stało się ich sposobem na życie. Niezbędne w tym fachu są kreatywność i dbałość o detale, gdyż zapewni to oryginalność produktu. Przede wszystkim liczy się funkcjonalność zastosowanych rozwiązań i profesjonalna obsługa.
Zamiast przed każdym wydarzeniem zamartwiać się i zastanawiać „jak będzie wyglądało stoisko” można zająć się sprawami, które na takich spotkaniach chce się przedstawić – wszelką obudowę stanowiska pracy zapewnią wynajęte firmy.