Nadmierne owłosienie znajdujące się często w widocznych miejscach to problem coraz większej części kobiet. Jak można sobie z nim radzić?

Jedną z metod walki z niechcianym czy nadmiernym owłosieniem jest jego laserowe usuwanie. To skuteczna i nowoczesna metoda depilacji, która pozwala pozbyć się włosków bez bólu i powikłań. Depilacja laserowa wykonywana w Klinikach Ziemlewski przeprowadzana jest przez doświadczonego lekarza w odpowiednio do tego przygotowanym gabinecie medycyny estetycznej. Wykonujący zabieg specjalista naświetla określoną partię skóry małą wiązką światła. Światło lasera Vectus działa na melaninę zawartą w cebulkach włosów, dzięki czemu możliwe jest trwałe ich usunięcie. Zastosowanie technologii Advanced Contact Cooling minimalizuje doznania bólowe pacjenta w trakcie zabiegu i sprawia, że spowodowany pracą lasera dyskomfort praktycznie się nie pojawia – zapewniają lekarze z Kliniki Ziemlewski. Czas trwania zabiegu zależny jest od wielkości depilowanej okolicy i waha się od kilkunastu minut do godziny czy dwóch.

Jak należy przygotować się do depilacji laserem Vectus?

Wybierając się na zabieg depilacji laserowej na miesiąc przed nim należy zrezygnować z opalania się i z tradycyjnych metod depilacji tj. z używania depilatora, pęsety lub stosowania wosku. Niechciane owłosienie można natomiast golić maszynką, gdyż obecność włosków ponad powierzchnią skóry nie jest konieczna – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Ziemlewski.

Co będę odczuwać w trakcie zabiegu?

W trakcie naświetlania laserem poddawanej depilacji okolicy pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie lub ukłucie (odczucia te są zwykle intensywniejsze u osób opalonych i u tych o ciemniejszej karnacji).  Jeśli zgłaszająca się na zabieg laserowego usuwania owłosienia osoba obawia się bolesności całej procedury w takim przypadku depilowaną skórę można posmarować wcześniej żelem chłodzącym lub znieczulającym – mówią eksperci z Kliniki Ziemlewski. Podanie innego rodzaju znieczulenia nie jest konieczne – dodają.

Kiedy warto poddać się depilacji laserowej?

Zabieg ten polecany jest wszystkim tym, którzy cierpią z powodu nadmiernego czy zbyt widocznego owłosienia. Wykorzystując laser Vectus możemy przeprowadzić depilację pach, depilację nóg czy też pozbyć się nieestetycznego występującego nad górną wargą wąsika. Przeciwwskazania do zabiegu są nieliczne, należy jednak zaznaczyć, że najbardziej widoczne rezultaty daje on u osób, u których problemem jest ciemne owłosienie.

Czy konieczne jest umówienie się na więcej niż jeden zabieg?

W większości przypadków nie da się tego uniknąć – powtarzanie zabiegów jest konieczne dla uzyskania jak najtrwalszych i najbardziej zadowalających efektów. Jest to również spowodowane tym, że włosy mają swój własny cykl życia, co oznacza, że w trakcie zabiegu jedne z nich dopiero się rozwijają, inne zakończyły już swój wzrost, a jeszcze inne są w fazie oczekiwania na wzrost – tłumaczą specjaliści z Klinik Ziemlewski. Światło lasera działa jedynie na te włoski, które już znajdują się w fazie wzrostu, kolejne depilacje wykonywane są po to, by pozbyć się tego owłosienia, które w trakcie pierwszego zabiegu znajdowały się w innym okresie wzrostu (cykl życia włosów nie ma równomiernego przebiegu, przez co w depilowanej okolicy mogą rosnąć włosy będące w różnych stadiach rozwoju). To ile zabiegów zostanie ostatecznie przeprowadzonych zależy od wielkości depilowanej okolicy i od intensywności samego owłosienia – wyjaśniają lekarze specjalizujący się w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej z Kliniki Ziemlewski.

Zazwyczaj dla uzyskania zadowalających rezultatów wystarczające okazuje się przeprowadzenie 7-8 zabiegów, jeśli depilacji poddawane są małe obszary to w takim przypadku można poprzestać na serii 3-4 zabiegów – dodają. Warto jednak pamiętać, że odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny być na tyle długie, by depilowane miejsca zdążyły się wygoić (odstęp ten nie powinien jednak wynosić więcej niż 6 tygodni).