Zapachy, które dostępne są w supermarketach i drogeriach, to zapachy  wyprodukowane w laboratorium ze sztucznych komponentów. Wprawdzie zapach, to nic innego jak ciąg cząsteczek węgla ale ten syntetyczny,  wytworzony  laboratoryjnie- nie ma właściwości terapeutycznych.

Taki zapach nie jest w stanie  dodać  energii, poprawić nastroju czy pomóc w zasypianiu.
Dlatego zapachy, które proponuję do domu są przede wszystkim naturalne.

Będąc w naszych czterech ścianach, chcemy przede wszystkim czuć się wspaniale, regenerować siły i odpoczywać. Zapach musi mieć moc pozytywnego wspomagania naszych emocji i zdrowia.
Najprostsze sposoby do osiągnięcia zamierzonego rezultatu są moim zdaniem najlepsze.
Aby zrobić zapach do domu proponuję mieszaniny olejków eterycznych. Poniżej podam trzy propozycje. Uzyskując odpowiedni zapach dobrze jest zadbać o to, aby zapach mógł intensywnie rozprzestrzenić się w pomieszczeniu.
Pierwszy etap to zrobić perfumy do domu.

Aby zrobić kompozycję otulającą Wasz dom,  możecie skorzystać z  mieszanin olejków eterycznych. Poniżej podam trzy propozycje.

Trzy rodzaje zapachów.

Każdy z tych zapachów ma inne właściwości i zupełnie inne nuty zapachowe

Perfumy z nutą lawendy do salonu

Zaproponuje dziś zapach świeży, doskonale wpływający na samopoczucie. To prostu zapach, który możecie dopasowywać do swoich preferencji zapachowych. Pamiętajcie, że jedna kropla  potrafi zmienić  całkowicie efekt zapachowy perfum.

Składniki zapachu:

9 kropli olejku lawendowego
3 krople olejku litsea cubeba
2 krople pomarańczy

Są zapachy, które już od pierwszych momentów wyzwalają hormony szczęścia. Te proste 3-składnikowe domowe perfumy do pomieszczeń szybko napełnią nasz dom wspaniałym zapachem.

Perfumy cytrusowe do salonu

Jeśli marzysz o zastrzyku energii i subtelnym orzeźwieniu, to zapachy naturalne z nutami pomarańczy lub grejpfruta, trawy cytrynowej czy cytryny będą głównym budulcem twojego zapachu. Ja proponuję dodać do mieszanek olejków eterycznych również olejku litsea cubeba, który ma wspaniały zapach i jest dużo intensywniejszy.

Składniki zapachu

3 krople olejku lawendowego

1 kropla litsea cubeba

3 krople grejpfruta

2 krople olejku cedrowego

Cięższe i słodsze zapachy do pomieszczeń na wieczór

Gdy dopada nas wieczorna melancholia, pragniemy wziąć lampkę wina, książkę i oddać się przyjemności chwili. W takim czasie jedną z propozycji zapachowych, które otulą nas i stworzą niezapomnianą atmosferę jest kompozycja m.in z cynamonu, róży, bergamotki i geranium.

Poniżej podaje przepis na bogaty zapach wieczorny, który ma w sobie mnóstwo dobrej energii.

Składniki

2 krople olejku cedrowego

2 krople olejku szałwiowego

5 kropli bergamotki

1 kropla ylang ylang

1 kropla olejku cynamonowego

3 krople geranium

3 krople pomarańczy

1 kropla paczuli

2 krople litsea cubeba

3 krople kompozycji waniliowej

Gdy już wybraliśmy zapach, którym chcemy się cieszyć w naszych domowych pomieszczeniach, należy wybrać najlepszy sposób do rozprzestrzenienia zapachu.

Ja wlewam ten zapach do mojej kuli ceramicznej zawsze wtedy, gdy chcę poczuć radosną atmosferę spokoju, ciepła i beztroski.

Jeśli zależy Ci aby zapach był wyczuwalny, a olejki eteryczne nie traciły na swoich właściwościach terapeutycznych, to polecam kule ceramiczną Madlennn skonstruowaną do tego celu. Nie tylko cieszy oko ale przede wszystkim potrafi spowodować, że cały dom pachnie. Długo pracowałam nad najlepszym sposobem na wspaniały i intensywny zapach w domu. Testowałam wiele produktów. Jestem osobą, która ma artystyczną duszę ale wkrada się również pewna doza praktycyzmu. Nie lubię jak coś  zabiera mi zbyt dużo czasu.

Do zwykłego kominka zapachowego muszę dolewać co trochę olejków, zmieniać podgrzewacze, uważać aby nie zapalić domu i co najważniejsze nigdy nie uzyskuje takiego efektu zapachowego jak bym sobie tego życzyła. W przypadku kul Madlennn, szybko uzyskuje zapach i nie musze się martwić o podpalenie domu.

Nie zawsze mamy odpowiedniki naturalnych zapachów w olejkach eterycznych. Aby uzyskać wymarzone zapachy trzeba się trochę napracować i podjąć wiele prób. Jednak warto, ponieważ możemy stworzyć naprawdę powalające na kolana zapachy. To co jest niewyceniane, to zapach tylko nasz-jedyny i niepowtarzalny!