Tym razem zajmiemy się ekspersowym odświeżaniem, myciem i pielęgnacją ciała.

Chcesz  słyszeć i przyjąć do wiadomości, że większość dostępnych na rynku chusteczek do mycia ciała, chusteczek do higieny intymnej, a nawet tych przeznaczonych dla dzieci, jest nafaszerowana szkodliwymi dla skóry i całego organizmu substancjami?

Jeśli nie, to nie czytaj dalej-nie ma sensu.

Czy umyłabyś buzię, czy inne części ciała wiedząc, że to czym chcesz ją umyć zawiera w sobie szkodliwe substancje, na przylkład benzynę?

Oczywiście, że nie!

Co za pytanie. Nie po to wydajemy takie krocie na dobre kosmetyki, aby niszczyć skórę przy odświeżaniu.

Używając kosmetyków do demakijażu, mycia, czy do odświeżenia ciała zwracamy uwagę na to co deklaruje producent. Niestety bardzo pobieżnie. Dajemy się nabrać na wyciągi z różnych ziół, nie zwracając uwagi na skład wchodzący w ekstrakt chusteczek do mycia ciała i ile tak naprawdę tych ziół jest w chusteczkach.

Trujący skład chusteczek do mycia ciała

Skład chusteczek dostępnych w zakupie jest naprawdę powalający! W niektórych chusteczkach ponad 20 różnych substancji chemicznych! Powyżej dziesięciu substancji z tej listy to pochodne benzyny! Może i te substancje pomagają szybko usunąć zabrudzenia, ale przecież można to zrobić takimi składnikami, które są naturalne i nie szkodzą zdrowiu.

Nie wymaga to, ani dużo czasu, ani pieniędzy!

To co zapewnia w chusteczkach efekt gładziutkiej skóry to ciekła parafina-paraffinum liquidum. Działanie parafiny wcale nie polega na nawilżaniu ciała, ale na nałożeniu na nie cienkiej warstwy delikatnej foli, która daje efekt gładkiej skóry. Niestety taki zabieg powoduje zatkanie porów. To z kolei powoduje zablokowanie drogi, którą wydostają się z organizmu toksyny. W efekcie komórki mają trudności z prawidłowym funkcjonowaniem.

Jak zatem samemu zrobić nawilżane chusteczki, które mogą służyć do zmywania zabrudzeń z rąk, twarzy, czy do higieny intymnej?

Domowe chusteczki nawilżające z aloesem

Czas przygotowania: 5 minut

(Musisz wcześniej zaparzyć sobie zioła, aby zdążyły wystygnąć.)

Przygotuj:

Pojemnik plastikowy lub słoiczek z zakrętką/przykrywką
Gruby ręcznik papierowy
2 łyżki oleju kokosowego
2 łyżki rozdrobnionego miąższu aloesu
100 ml (około ćwiartka szklanki) naparu z rumianku, szłwi lub lawendy- w zalezności zco masz w domu z tych ziół

Przygotowanie

Po roztopieniu oleju kokosowego i przestudzeniu do takiej temperatury, aby był letni, dodaj rozdrobniony miąższ aloesu, ostudzony napar z wybranych ziół ( rumianek, szałwia, lawenda). Na koniec, aby zwiększyć antyseptyczne działanie chusteczek i przechować je dłużej dodaj 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego, cyprysu lub lawendy.

Wszystko razej wymieszaj.

Na koniec ułóż pocięte kawałki ręcznika papierowego w plastikowym pudełku lub słoiczku i warstawami nasącz. Zrób to tak, aby nie było za dużo płynu, ponieważ wtedy zrobi się w pojemniku papka, której nie bedziesz mogła użyć.

Nawilżane chusteczki domowej roboty na co dzień

To co nakładamy na ciało, powinno być zdrowe . Bardzo często słyszę stwierdzenie, że to co nakładamy na skórę musi być na tyle zdrowe, aby móc bez problemu to zjeść. Hm..coś w Tym jest!

Ja używam chusteczek nawilżających domowej roboty codziennie. Doskonale odświeżają skórę i do tego mogę wyrzucać je do toalety, bez obawy o zapchanie. Są bardzo praktyczne, dużo zdrowsze, a jeśli chodzi o komfort użycia-naprawdę nie są gorsze od tych ze sklepu.