Metoda 7 – słownik i podcasty na stronie diki.pl

Jeżeli uczysz się angielskiego to z pewnością korzystałeś już wielokrotnie ze słowników internetowych, które ułatwiają jego naukę. Słowniki te mają zdecydowaną przewagę nad tymi papierowymi. Po pierwsze wyszukiwanie w takich słownikach jest dużo szybsze niż w tradycyjnych, a po drugie oferują one zazwyczaj masę innych przydatnych funkcji. Najlepsze jest to, że wszystko jest w większości za darmo.

Dziś podam Ci przykład mojego ulubionego słownika polsko-angielskiego (tłumaczy także w drugą stronę), który można znaleźć w Internecie. Słownikiem tym jest diki.pl. Nie wiem, czy w sieci można znaleźć coś lepszego za darmo. Choć korzystam także z innych słowników, to ten jest zdecydowanie moim ulubionym i oferującym największą funkcjonalność. Zacznę je teraz po kolei omawiać.

Słownik z wymową słówek

Podstawową funkcjonalnością diki.pl jest jego funkcja klasycznego słownika, tyle, że w formie elektronicznej. Wpisujesz dane słowo i zyskujesz dzięki temu jego tłumaczenie. Można wpisywać zarówno słowa w języku polskim jak i angielskim. Słownik sam automatycznie dobierze odpowiednie tłumaczenie.

Największą zaletą słownika diki.pl jest możliwość odsłuchania wymowy w języku angielskim. Zarówno w wariancie brytyjskim jak i amerykańskim (o ile to konieczne, bo nie wszystkie słowa moją inną wymowę). Nagrania są czytane przez native speakerów, a nie przez syntezatory mowy. Słownik posiada bardzo obszerną bazę słów, idiomów oraz przykładów zdań. Dodatkowo do części słówek dołączone są ilustracje, dzięki czemu łatwiej zapamiętać nowe słownictwo.

Najlepiej będzie gdy pokażę to na przykładzie. Weźmy pod uwagę, np. słowo książka, czyli po angielsku book. Zobacz, że obok standardowego tłumaczenia, masz do dyspozycji kilka innych funkcjonalności.

diki.pl, screen, słownik, angielskiego, online

Dla porządku podam także przykład tłumaczenia w drugą stronę, czyli wpisujemy tym razem jakieś angielskie słowo, np. house.

diki.pl, screen, słownik, angielskiego, online