Które olejki pachną bez innych dodatków? Które olejki mają najpiękniejszy zapach?

Jest wiele takich olejków, które bez żadnych innych domieszek pachną zniewalająco.

W przypadku wyboru jednego olejku eterycznego możemy również wziąć pod uwagę jego działanie na naszą psychikę. Wszystkie olejki mają swój dodatkowy atut w postaci wpływania na nasze emocje, energię wewnętrzną czy samopoczucie.

Olejek lawendowy

W przypadku zapachu lawendy nie jestem obiektywna. Kocham ten zapach i jestem zdecydowaną fanką tego kwiatu. Aczkolwiek zapach nie każdemu pasuje. Możemy się umówić, że olejek lawendowy podoba się zdecydowanej większości. Naturalnego olejku eterycznego z lawendy używamy do produkcji perfum mydła i innych kosmetyków. Lawenda to nie tylko zapach, który relaksuje, odpręża oraz uspokaja myśli. Ma działanie antyseptyczne, odstrasza komary, kleszcze i ma doskonałe działanie regeneracyjne dla skóry.

Olejki cytrusowe: Pomarańczowy, cytrynowy czy grejpfrutowy

To olejki, które mają piękny cytrusowy zapach. Te olejki dzięki zapachu cytrusów dodają nam energii, działają pobudzająco i polecane są tam gdzie chcemy dać sobie lub komuś drugi silniczek do efektywniejszej pracy umysłu. Dobrze o nich pomyśleć w pomieszczeniach, gdzie głównym zadaniem jest generowanie nowych pomysłów, rozwiazywanie problemów czy długotrwały wysiłek umysłowy.

No i ten zapach olejku grejpfrutowego…jest fenomenalny. Mnie też raczej się nie znudzą i zamierzam do nich wracać.

Olejek z bergamotki. Właściwości i zapach bergamotki.

Również cytrusowy orzeźwiający zapach ale nieco łagodniejszy. Zapach ten na co dzień znamy z herbat. Ja stosuje go do produkcji naturalnych perfum, ponieważ oprócz swojego wkładu w zapach daje uczucie zrelaksowania i szczęścia. Stosuje się go również w leczeniu stresu, depresji, lęków, anoreksji

Olejek eteryczny Ylang Ylang

To olejek, który naprawdę pięknie pachnie. Z tego powodu, że działa na zmysły jest częstym produktem perfum i kosmetyków. Zapach ten pobudza ciało i rozluźnia je. Działanie tego olejku porównuje do dobrego wina, które niepostrzeżenie podkręca nasze libido i dyskretnie wkrada się w nasze zmysły. Olejek ten ma niezwykle intensywny aromat i z reguły stosuje się go z dodatkiem innych olejków. Ja nie stosuje go w wersji singiel do aromaterapii.

Olejek różany. Właściwości zapachowe olejku różanego.

To olejek, którego cena jest bardzo wysoka. Z tego względu do celów aromatyzowania pomieszczeń stosuje się zazwyczaj olejek zapachowy. Róża róży nierówna, dlatego zapachy olejków różanych również mogą zaskoczyć różnorodną barwą i intensywnością zapachu.

Jak działa zapach róży?

Zapach to jeden z atutów róży. Dziś piszę przede wszystkim o działaniu zapachu róży na naszą psychikę.

Naturalny olejek z róży przede wszystkim uspokaja i relaksuje. Bardzo subtelnie dodaje kobiecości. Wtedy gdy w pomieszczeniu roznosi się zapach róży czuje, że podkreśla on kobiecość. To bardzo subtelny uwodziciel. Mężczyźni uwielbiają przeróżne akordy róży na kobiecym ciele. Wiedzą o tym doskonale projektanci perfum, którzy w swoich kompozycjach stawiają na kordy róży.

Jaśmin

Do tej pory pamiętam jak jako mała dziewczynka biegałam za płot do krzewu jaśminu i nie mogłam nacieszyć się wspaniałym zapachem tych białych kwiatów.

To obłędny zapach, który niewątpliwie w chwili wąchania wpływa na nasze poczucie szczęścia. U większości z nas jaśmin dodaje energii, dlatego często dodaje go do naturalnych perfum do pomieszczeń. Gdy tworzę zapachy specjalnie do sal konferencyjnych to dodaje jaśminu. Doskonale podkręca umysł na większe obroty.

Jeśli zależy nam na tym, aby dłużej gimnastykować mózg to zapach jaśminu gdzieś w tle może tylko pomóc w efektywniejszym wykorzystaniu umysłu. Do tego wąchanie jest niezwykle przyjemne.