Obrączki ślubne zostają z parą młodą na całe życie, wiec warto zastanowić się dobrze nad ich wyborem. A jest z czego wybierać!

Kiedy już większość detali dotyczących wesela (sala weselna, suknia ślubna, zespół na wesele) jest już dawno dopięta na ostatni guzik, nadchodzi moment wyboru obrączek, co nierzadko stanowi dla pary młodej spory problem. Dzieje się tak, gdyż obecnie na rynku jest tyle typów obrączek ślubnych, w tak różnych rozmiarach, kształtach i przede wszystkim cenach, że czasami stają się one dla pary młodej nie lada wyzwaniem.

Obrączki ślubne – kształty

Choć początkowo kwestia kształtu może wydawać się oczywista, nie zawsze taka jest. Nie brakuje ludzi, którzy szukają ekstrawagancji i szaleństw i którzy przede wszystkim pragną, by symbol ich miłości był wyjątkowy. Z tego też powodu często decydują się na odejście od klasycznych okręgów i wybierają nieco bardziej urozmaicone formy. Wszystko zależy jednak od gustu pary młodej, należy jednak pamiętać, by wybrać takie obrączki ślubne, które będą pasować zarówno pannie młodej jak i panu młodemu do ich codziennego ubioru czy pracy.

Obrączki ślubne – rozmiar

Także rozmiar jest bardzo względną kwestią i wiele zależy od rodzaju obowiązków jakie na co dzień pełnią państwo młodzi. Jeżeli mogą pozwolić sobie na rzucającą się w oczy biżuterię, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać obrączki większe, bardziej rzucające się w oczy – o ile tylko takie trafiają w gusta zakochanych. Trzeba się jednak często liczyć z tym, że im większa obrączka, tym większa będzie jej cena, gdyż rozmiar przekłada się na ilość włożonego w biżuterię tworzywa, a biżuteria nigdy nie jest tania.

Obrączki ślubne – wzory

Co do wzorów panuje największa różnorodność. Podobnie jak wcześniej wszystko uzależnione jest od gustów i obowiązków przyszłych małżonków. Jeżeli tylko chcą i mogą pozwolić sobie na bogate zdobienia, nic nie stoi na przeszkodzie – z pewnością przełoży się to na wyjątkowość ich obrączek i unikalność. Standardową decyzją jest wygrawerowanie daty ślubu i inicjałów ukochanego czy też ukochanej albo jakichś innych ważnych dla nas słów czy terminów. Niektóre z bogatszych par młodych generalnie rezygnują z kupna obrączek ślubnych u jubilera i decydują się na własny projekt, by mieć poczucie, że te konkretne obrączki należą tylko do nich. Wszystko jest jednak kwestią zasobności portfela – pamiętajmy też, że wykonanie biżuterii na zamówienie jest prawie zawsze droższe niż kupno gotowego produktu zdjęcia.

Obrączki ślubne – z jakiego tworzywa?

Tu także bez większych zaskoczeń, bowiem nie jest to żadną tajemnicą, że ceny rosną szybko i biżuteria ogólnie nie należy do rzeczy tanich. Złoto, srebro czy białe złoto są drogie, nie mówiąc o platynie, dlatego w przypadku biżuterii to zwykle cena staje się czynnikiem determinującym wybór. Najbardziej powszechne jest obecnie złoto ze względu na to, że stanowi swoisty złoty środek cenowy w dziedzinie biżuterii ślubnej. Panie bardzo często decydują się na białe złoto ze względów estetycznych – zdaniem wielu z nich prezentuje się ono dużo lepiej niż klasyczny odcień.

Opcji jest wiele, a przeglądając katalogi sklepów jubilerskich widać, że jest w czym wybierać, jednak obrączki powinny przede wszystkim podobać się państwu młodym, gdyż to oni będą je nosili cały czas. Dlatego czasami lepiej zdecydować się na może nawet i nieco szalony wzór, ale trafiający w nasz gust – lepsze to niż nudna do bólu klasyka.