Profesjonalne peelingi chemiczne z użyciem wysokiej jakości preparatów o udowodnionym działaniu, to popularne zabiegi medycyny estetycznej, uwielbiane przez wiele kobiet, którym zależy na pięknej, zrewitalizowanej skórze twarzy o wyrównanym kolorycie. Co warto wiedzieć o peelingu chemicznym, przed wizytą u specjalisty? Jakie są podstawowe przeciwwskazania do korzystania z zabiegów kwasami i jakich rezultatów można się spodziewać?

Peeling chemiczny twarzy – poznaj szeroki wachlarz jego możliwości

Peeling chemiczny (inaczej chemabrazja) to nic innego, jak złuszczanie martwego naskórka za pomocą profesjonalnych substancji chemicznych, dobranych indywidualnie do każdej pacjentki. Zabieg ten powinien przeprowadzić doświadczony i wykwalifikowany kosmetolog lub lekarz dermatolog (wykonanie peelingu chemicznego na własną rękę, jest dosyć ryzykowne, zwłaszcza w przypadku zastosowania kwasów o wysokim stężeniu). Peelingi chemiczne różnią się między sobą nie tylko stężeniem preparatu, ale i głębokością/intensywnością złuszczania, wyróżnia się więc:

  • peelingi chemiczne powierzchniowe,
  • peelingi chemiczne średniogłębokie,
  • peelingi chemiczne głębokie.

Zdaniem ekspertów warszawskiej Kliniki Miracki peeling chemiczny to szybka, nieskomplikowana i wysoce skuteczna metoda poprawy kondycji skóry twarzy kobiet w różnym wieku. Jakich efektów można się spodziewać decydując się na kurację kwasami? W zależności od zastosowanego kwasu, peeling może rozwiązać problem przebarwień, pierwszych zmarszczek, blizn potrądzikowych lub zniwelować nadmierne przesuszenie skóry.

Do najskuteczniejszych i najnowocześniejszych zabiegów z wykorzystaniem peelingu chemicznego zalicza się:

Peeling Ferulac Peel – jest to zabieg na bazie kwasu ferulowego, doskonale radzi sobie z odwodnioną, suchą skórą, przywracając jej właściwy poziom nawilżenia i chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.  Tego typu peeling jest zalecany dla osób z oznakami fotostarzenia.

Peeling Salipeel Lic – bardzo nowoczesny zabieg, zaliczany do tzw. peelingów nano, oparty na kwasie salicylowym i cytrynowym, cynku oraz ceramidach. Pomaga zwalczyć trądzik i łuszczycę – zmniejsza stany zapalne i reguluje wydzielanie sebum (rekomendowany dla osób z tłustą oraz trądzikową skórą).

Peeling Retises CT – cechuje się wysokim stężeniem retinolu, skutecznie rozjaśnia przebarwienia i melasmę, spłyca zmarszczki, poprawia napięcie skóry. Kuracja z wykorzystaniem tego peelingu chemicznego jest szczególnie polecana kobietom w dojrzałym wieku, które chcą intensywnie zregenerować twarz i szyję, przywracając skórze młodzieńczy blask.

Peeling Whitening – jego głównym składnikiem jest kwas salicylowy, zabieg ten daje natychmiastowe efekty, rekomendowany dla osób walczących z przebarwieniami. Jak sama nazwa wskazuje, peeling ten działa przede wszystkim wybielająco, skutecznie rozjaśniając plamy starcze, zmiany pigmentacyjne i wyrównując koloryt skóry.

Podstawowe przeciwwskazania do korzystania z peelingów chemicznych

Jakie czynniki uniemożliwiają kobietom skorzystanie z dobroczynnego działania różnego rodzaju peelingów chemicznych? Są to m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • alergie skórne,
  • aktywna opryszczka,
  • doustna terapia witaminą A,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • przerwanie ciągłości skóry twarzy,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • bardzo wrażliwa cera z wieloma teleangiektazjami.

Podsumowując, peeling chemiczny to doskonała metoda skutecznego usunięcia martwego naskórka. Kuracja wykonana przez kosmetologa lub dermatologa z użyciem profesjonalnych, certyfikowanych preparatów złuszczających, daje znacznie lepsze rezultaty, niż amatorski peeling przeprowadzony w domowych warunkach.

Chcesz skorzystać z peelingu chemicznego, zregenerować skórę, pozbyć się przebarwień lub pobudzić produkcję nowego kolagenu, ale nie wiesz, jaki zabieg wybrać? Więcej cennych informacji na temat zabiegów kwasami znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl/