Z perfumami jest tak jak z ubraniami-warto mieć ich kilka na różne okazje.

Dla mnie perfumy to magia, której nie potrafię się oprzeć,  gdy otwieram buteleczkę i to co usłyszę w brzmieniu nut zapachowych do mnie przemówi. Emocje, które pojawiają się zaraz po doznaniach-to jest jeden z głównych powodów dla których kocham perfumy.

Dla mnie  najważniejszy powód posiadania perfum ale są oczywiście również inne, które decydują o wyborze perfum.

Wpływ bukietów zapachowych na nasz nastrój i na to jak jesteśmy odbierani, to jeden z czynników, które decydują o tym po jakie perfumy sięgamy.

Za pomocą perfum możemy ocieplić swój wizerunek, dodać pewności siebie, a nawet oczarować ukochaną osobę.

Temat związków intymnych i dobór partnera jest dla większości z nas ważny. Wielu z nas wiedząc o magii zapachu potrafi skutecznie wywierać wpływ na bieg wydarzeń w tej materii.

Jakie perfumy wybieramy najczęściej z myślą  zwiększeniu atrakcyjności w oczach innych?

Okazuje się, że nie ma reguł.

W każdym z nas co innego wzbudza pożądanie, trudno sterować nim za pomocą jednego uniwersalnego zapachu.

Perfumy pachną inaczej na każdej skórze i to jest w nich najbardziej magiczne. Coś, co może wyzwolić bukiet kuszących nut na skórze jednej kobiety, w zetknięciu się z   z inną skórą może mieć zapach zupełnie nieatrakcyjny.

Co do kanonu, który można spróbować w kontakcie z własną skóra to na przykład słynne  Molecule 01-drzewny, piżmowy zapach dla kobiet i mężczyzn  Ten zapach zachwyca większość.

Gdy się go użyje, z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że usłyszymy zachwyt ze strony innych związany z naszym zapachem. Nie można zaprezentować ich na pasku papieru, pachną dopiero w reakcji ze skórą.

Zapach, który przetestowałam i zdecydowanie w porze letniej podobał się większości to Empathy House of oud

Słodkie nuty kwiatów gruszy w otoczeniu malin i liści tabaki uwodzą i wiodą ku sercu. Drzewno-leśną bazę uzupełnia wyrafinowany i nieuchwytny zapach palonego drewna.

Inna opcja to perfumy z feromonami

Cechą charakterystyczną feromonów jest bezwonność.
Produkowane są m.in. przez skórę [gruczoły ekrynowe w całej skórze, apokrynowe – głównie pod pachami, w pachwinach, w okolicy narządów płciowych, odbytu, ust], obecne są również w innych wydzielinach [sperma, wydzielina pochwowa, ślina].

Feromony służą organizmom żywym do komunikowania się za pomocą zapachu oraz wabienia innych osobników. Substancje składające się na feromony są zróżnicowane w zależności od komunikatu, który ma zostać wysłany.

Co bardzo istotne, fermony to nie perfumy. Perfumy działają na umysł za pomocą odczuwanych aromatów tworząc niezwykle zmysłowy efekt. Feromony działają jakby w ukryciu.

Są one odbierane poprzez tak zwany układ nosowo-lemieszowy, skąd informacje docierają od razu do mózgu. Aby tajemnicze substancje zadziałały, do procesu włącza się podświadomość. To ona odpowiada za to, że feromony są w stanie wywołać w nas uczucie zrelaksowania, a nawet zakochania…

Perfumy z feromonami, aby naprawdę działały muszą mieć w swoim składzie odpowiednią ilość feromonów, to z kolei idzie w parze z odpowiednią ceną.

Na rynku można znaleźć wiele perfum z feromonami. Moim zdaniem jeśli chcemy przetestować zapach i skuteczność, najlepiej zainwestować na początku w próbkę. Zobaczymy wówczas, czy zapach się nam podoba.

Próbka zapachu z feromonami dostępna w sklepie, który narodził się z mojej pasji do naturalnych zapachów: www.madlennnhandmade.com