Podobno oczy są zwierciadłem duszy, a każde zwierciadło potrzebuje właściwej oprawy. Rolę tę pełnią rzęsy i brwi. Pierwsze powinny być jak najdłuższe i gęste – im więcej rzęs tym bardziej atrakcyjne spojrzenie. Natomiast brwi najczęściej wymagają pewnej korekty i nadania im odpowiedniego kształtu. Zbyt bujne wyglądają nieestetycznie i zaburzają kształt twarzy. Regulacja brwi pomaga wyeksponować spojrzenie. Właściwie przeprowadzona jest w stanie optycznie poprawić kształt buzi i sprawić, że oczy wydają się większe i bardziej atrakcyjne. Jednak zabieg ten wymaga znajomości kilku podstawowych zasad, dzięki którym regulacja brwi jest mniej bolesna oraz nadaje im uwodzicielski wygląd.
Regulacja brwi – nadanie odpowiedniego kształtu
Brwi mogą stanowić piękną oprawę oczu i być ozdobą całej buzi. Jednak, aby tak się stało, należy nadać im odpowiedni kształt. Zobaczcie, jak dostosować ich długość do twarzy i sprawić, że regulacja brwi rzeczywiście będzie zabiegiem upiększającym:
- Długi ołówek przystaw do twarzy tak, aby jednym końcem dotykał skrzydełka nosa, a drugim wewnętrznego kącika oka. Zaznacz miejsce na brwi, w które wycelowany jest ołówek. W tym punkcie powinny się one zaczynać.
- Następnie zmień ustawienie ołówka. Swym początkiem niech nadal dotyka skrzydełka nosa, natomiast jego koniec powinien przechodzić przez zewnętrzny kącik oka. Miejsce, w którym krzyżuje się on z brwią, powinno być jej zakończeniem.
To najlepszy sposób na wyznaczenie długości brwi. Natomiast przy nadawaniu im grubości należy kierować się wyczuciem. Pamiętajmy, aby regulacja brwi nie była zbyt inwazyjna, ponieważ cienkie kreseczki są niemodne i nieestetyczne. Nadają twarzy nienaturalnego i ostrego wyrazu.
Regulacja brwi – domowa regulacja pęsetą
Najbardziej popularny sposób regulacji brwi, to samodzielne ich wyrywanie za pomocą pęsety. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest fakt, że możemy wykonać go w najlepszym dla nas momencie i nic nas on nie kosztuje. Jednak regulacja brwi bezpośrednio przed ważnym wyjściem jest niewskazana, ponieważ skóra jest wówczas podrażniona i zaczerwieniona. Potrzebuje czasu, aby odzyskać normalny wygląd. O czym należy jeszcze pamiętać przy wyrywaniu brwi pęsetą?
- Najlepiej regulować brwi po kąpieli – wówczas włoski lepiej się wyrywają, co zmniejsza ból i zaczerwienienie skóry.
- Włoski wyrywamy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu – w przeciwnym razie odrastające brwi mogą wrastać.
- Podczas depilacji naciągamy skórę łuku brwiowego – regulacja brwi jest zabiegiem bolesnym, jednak są sposoby na zmniejszenie dyskomfortu. Jednym z nich jest napięcie skóry podczas wyrywania włosków. Również szybkie i zdecydowane ruchy powodują mniejszy ból.
- Pęsetę ustawimy pod kątem ostrym do kierunku regulacji brwi.
- Po zakończonej regulacji ochładzamy skórę – przyłożenie kostek lodu do łuku brwiowego złagodzi podrażnienia skóry i pomoże szybciej odzyskać jej zdrowy wygląd.
Jeśli jednak samodzielna regulacja brwi jest dla Ciebie zbyt bolesna lub nie jesteś przekonana, jak nadać im odpowiedni kształt, możesz wybrać się w tym celu do kosmetyczki. W gabinetach depilacja odbywa się za pomocą pęsety lub wosku. Druga metoda spowalnia odrastanie włosków i pozwala cieszyć się pięknymi brwiami przez dłuższy czas.