Przeszczep włosów Smart Graft – innowacja na rynku medycznym
Na początku należy zaznaczyć, że sama idea przeszczepu włosów nie jest nowością na rynku medycznym. Przeszczepy włosów wykonuje się z powodzeniem od kilkudziesięciu lat, choć do niedawna ich przebieg i ostateczne efekty pozostawiały wiele do życzenia. Przede wszystkim starsze metody transplantacji włosów charakteryzowały się znacznie wyższą inwazyjnością, przez co narażały pacjenta na ból i pozostawienie blizn po zabiegu. Problem stanowiły też mało naturalne efekty przeszczepu w postaci widocznego odcięcia implantów od naturalnej części fryzury. Innowacyjny przeszczep włosów Smart Graft rozwiązuje wszystkie powyższe problemy, cechując się niską inwazyjnością, minimalną bolesnością, naturalnymi efektami i brakiem niepożądanych efektów ubocznych. Procedura zabiegowa nie pozostawia blizn, jest krótkotrwała, a dodatkowo nie naraża pacjenta na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji.
Leczenie łysienia i przerzedzenia włosów – wysoka skuteczność.
Z czego wynika wysoka skuteczność przeszczepu włosów Smart Graft? Przede wszystkim z tego, że działanie urządzenia zostało oparte na zamkniętym i sterylnym systemie pobierania i przechowywania włosów, co pozwala zwiększyć ich przeżywalność po przeszczepie nawet do 98%. Włosy po pobraniu są przechowywanie w specjalnych komorach, w których istnieją jak najbardziej optymalne warunki dla pobranych graftów. Warto jednak zaznaczyć, że zabieg Smart Graft to nie tylko możliwość zagęszczania włosów. Dzięki tej procedurze możliwe jest także zagęszczenie brwi, brody, rzęs czy wąsów w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają przeszczep włosów metodą Smart Graft również osobom, które mają za sobą poważne urazy czy zabieg transplantacji skóry.
Jak wygląda reimplantacja włosów Smart Graft?
Procedura zabiegowa Smart Graft nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań, poza zestawem odpowiednich badań zleconych wcześniej przez specjalistę. Przed rozpoczęciem procedury lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe i goli włosy w miejscu zabiegowym na długość ok. 1 mm. Podczas zabiegu w pierwszej kolejności pobierane są pojedyncze zespoły mieszkowe z prawidłowo owłosionych miejsc, zaś w następnej kolejności pobrane grafty umieszcza się we wspomnianych sterylnych pojemnikach. W komorach włosy mają zapewniony m.in. odpowiedni poziom nawilżenia dzięki roztworowi soli fizjologicznej, a także optymalną i stałą temperaturę w granicach 6-8 stopni Celsjusza. Po określonym czasie włosy są implantowane w miejsca objęte przerzedzeniem lub łysieniem, a cała procedura trwa nie dłużej niż 4-6 godzin. Pierwsze efekty przeszczepu są natomiast widoczne po kilku miesiącach od zakończenia procedury zabiegowej. Po zabiegu mogą pojawić się na skórze drobne ranki, jednak zazwyczaj znikają samoistnie po upływie kilku dni.