Zapach jest jak cyngiel spuszczający emocję. Ekscytacja , radosny spokój płynący od wewnątrz budujący harmonie czy energia, która przypływa wewnątrz- to właśnie to co chcemy odczuwać na co dzień.

To właśnie zapach przywiódł, mnie wczoraj na dwór i nieustannie dostarczał inspiracji do pracy. Mogłam siedzieć w altanie i nieustannie cieszyć się zapachem skoszonej trawy. Załamanie pogody zagoniło mnie z powrotem do domu.

Jestem fanką tego zapachu. To jest zapach, który po kilku sekundach wytwarza w środku niesamowite szczęście i wywołuje nieodzownie spokojny uśmiech na twarzy. Dzieje się tak, ponieważ zapach trawy należy do świata naturalnych zapachów. Żaden sztucznie stworzony zapach nie ma takiej mocy sprawczej…żaden. To olejki eteryczne zawarte w trawie są jak ulotne szczęście. Nie tylko pachną ale wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.
Jeśli więc chcesz stworzyć w domu piękny zapach, zastanów się czy nie chcesz też jednocześnie mieć tego wszystkiego co daje Ci naturalny zapach. Czemu nie wykorzystać mocy tkwiącej w naturalnych aromatach olejków eterycznych?
Jeśli ktoś jest świadomy wpływu naturalnych zapachów na samopoczucie i zdrowie, ich ogromnej siły oraz tego że zapach tworzy dla nas świat od nowa, nie będzie wracał do sztucznych zapachów.
To wszystko co wokół hałasuje, zgrzyta, śmierdzi i tworzy ten świat z którego wyrywamy się wracając do domu możemy zastępować emocjami, które wykluwają się z naszych kominków zapachowych, dyfuzorów, świec aromatycznych wosków.
To co tam aplikujemy może być tylko zapachem, a może być organicznym zdrowym zapachem. Tylko takie aromaty są blisko naszej natury i nie szkodzą zdrowiu.
Po całodziennej gonitwie niezmiernie ważne jest dla mnie aby znaleźć połączenie z moim wnętrzem i poczuć jak energia do mnie wraca.
Idę o krok dalej i tworzę zapachy sama. Powstają różne twory. Te udane, te które są inspiracją i te którymi nie warto się dzielić.

Dla Wszystkich , dla których zapach jest pierwszoplanowym elementem rzeczywistości przepisy na niepowtarzalny zapach będą najważniejszymi wpisami na stronie. Zachęcam do własnych eksperymentów i dzielenia się swoimi wykopaliskami zapachowymi z innymi.
Poniżej podaje przepis na zapach idealny na wieczór. To zapach dla tych, którzy chcą stworzyć ciepłą atmosferę i otulić emocje spokojem.
Zrób najpierw 3 części zapachu osobno. Później dodaj do każdej po o,5 łyżeczki 40 % wódki i wymieszaj wszystko.

Skład zapachu:

I Część zapachu
4 krople litsea cubeba
3 krople olejku grejpfrutowego
2 krople lawendy
1 kropla olejku cyprysowego
II Cześć zapachu
3 krople olejku goździkowego
2 krople geranium
III część zapachu
5 kropli paczuli
2 krople olejku cynamonowego
2 krople olejku rozmarynowego

Spróbujcie zwrócić uwagę, jak różnie pachnie każda z części zapach i jak różny jest ich charakter. Jak inaczej pachną, gdy je złączymy. To niesamowita alchemia zapachu. Powodzenia. Dajcie znać czy podoba się Wam zapach.