Wiemy, że to bardzo indywidualna droga. Zapach powinien całkowicie współgrać z naszą duszą. Zapach, który będzie poruszał do głębi wszystkie moje zmysły, dla Ciebie może być tylko ładny lub całkowicie nieakceptowalny.

Tajemnicą Poliszynela jest jednak odwrotna- bardziej mroczna strona zapachów. Dobierając właściwie zapachy, możemy wpływać zarówno na nasze emocje jak i na emocje ludzi w naszym otoczeniu.
Barwy odwagi w duszy, malujemy zupełnie innymi zapachami niż barwy spokoju.
Jeśli jesteś osobą, która idąc na spotkanie lubi mieć ze sobą kogoś dla dobrego samopoczucia , dobrze zrobisz jeśli wybierzesz zapachy dodające odwagi w zależności od sytuacji.
Życie pisze wiele scenariuszy, gdzie chcemy się czuć bardziej pewni siebie. Wtedy z pomocą może przyjść nam zapach dodający pewności siebie. W takich sytuacjach jak rozmowa z szefem, ważnym klientem lub osoba od której bardzo dużo zależy, zapach dodający odwagi może być tylko naszym sprzymierzeńcem.
Zapachy dodające odwagi, pewności siebie, onieśmielające innych, w wielu okolicznościach są kluczowym elementem. Nie wierzyłam w to jeszcze dwa lata temu. Po wywiadzie ze Stanisławą Missalą-twórczynią bardzo kobiecego zapachu Missala Quesence zmieniłam zdanie. Pani Stanisława twierdziła, że zapach odkrywa naszą duszę, a w dłuższej perspektywie może wspomóc nas w osiąganiu naszych celów.
Zaczęłam obserwować wpływ naturalnych zapachów i silnych perfum na moje samopoczucie i emocje. Podpisuje się pod słowami Pani Stanisławy obiema rękami.
Jakie zatem nuty zapachowe w perfumach dodają odwagi i pewności siebie?

Po pierwsze bardzo wyraziste nuty, których nie sposób nie zauważyć.

Propozycja, która niewątpliwie dodaje odwagi to zarówno Akowa jak i OSATIO marki M. Micallef.

Co to za zapachy?

Niezwykle silne, mocne i jasne. Dają wyraźny sygnał, że osoby które go noszą są pewne siebie i nie znoszą sprzeciwu. Zapach mówi, że masz zawsze swoje zdanie. Działa na innych nawet jak Ty o tym nie wiesz. Są to na tyle silne zapachy, że potrafią wywołać agresje u osób, które są emocjonalnie pobudzone
Akowa i Osatio to zapachy, które mogą używać zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Innym przykładem zapachu u wyrazistych nutach zapachowych jest zapach Armani Code.

To zapach, który zwraca na siebie uwagę poprzez kompozycje owocowo-orientalną.

Royal Mayfair to kolejny zapach ogniskujący uwagę innych. To zapach dla osób, które muszą przyjąć do wiadomości , że będą zwracać na siebie uwagę .

To zupełnie inna kompozycja niż Akowa i Osatio, a jednak wymowna i budząca respekt u innych. Co ważne –zapach pozwala czuć się dużo pewniejszym siebie.
Nuty zapachowe, które dopełniają tutaj tego dzieła to: brytyjski gin, jamajski rum, szkocka sosna, róża, pomarańcza, kanadyjski cedr i australijski eukaliptus. Właśnie te nuty zapachowe wysuwają właściciela perfum na pierwszy plan wśród tłumu.
Zapach Guci by Guci

Kolejna silna propozycja. To mocny ale i przepiękny zapach dla tych kobiet, które chcą podkreślić swoją osobowość pewność siebie ale nie zapominają o kobiecości.

Czym pachnie Guci by Guci?
Główne nuty zapachowe które tworzą tu całość to: paczula, piżmo, gruszka, białe kwiaty, owoc guany, rumianek, lilia, thiara tahitańska, pomarańcza, miód.
Można zauważyć, że mocne orientalne i drzewne nuty wpływają na nasz stan samoświadomości w ten sposób, że podświadomie czujemy się bardziej pewni siebie.
Musimy pamiętać, że zapach posiada moc przyciągania jak i odpychania. Wywołuje skrajne emocje od ciekawości poprzez intrygę i pożądanie.
Olejki eteryczne dodające odwagi

Jeszcze większą energię budowania emocji i wpływania na naszą psychikę i świadomość mają naturalne zapachy na bazie olejków eterycznych. Nie trzeba kupować perfum, ponieważ metodą prób możemy skomponować własny zapach, który będzie idealnie współgrał z naszym ja.
Komponując naturalny zapach dodający odwagi i pewności siebie, dobrze jest opierać zapach na takich nutach jak: neroli, petitgrain, cytronellowy, cedrowy i mandarynkowy.
Aby złagodzić nieco silne brzmienie tych składników należy łączyć je z cieplejszymi nutami, które razem będą grały akordy, które nie tylko zachwycą zapachem ale będą wpływać korzystnie na nasze samopoczucie i emocje.