Bycie sobą to dla wielu utopia. Nie potrafią zrzucić swoich masek nawet wtedy, gdy przekraczają drzwi łazienki i zamykają się na klucz. Pogubieni w różnych obrazach rzeczywistości, które kreują dla innych i na potrzeby osiągnięcia różnych celów, staja się coraz bardziej zgorzkniali i zaplątani we własnych sidłach.

Bycie sobą wymaga odwagi i dojrzałości. Nie jest to coś co jest nam dane raz na zawsze. To szereg świadomych wyborów i niejednokrotnie nierówna walka z losem.

To również konsekwencja we własnej reakcji na świat-niewyuczonej i niekoniecznie modnej. To nasza wizja świata.

Co tak naprawdę daje bycie sobą?

Życie po swojemu

Wybierasz to co zgodne jest z Twoimi wartościami i wizją świata. Masz świadomość odpowiedzialności za swoje życie, dlatego podejmujesz własne decyzje.

Nie musisz grać

Jesteś po prostu sobą! Nie starasz się na siłę zabłysnąć w towarzystwie, gdzie mile widziani są Ci, którzy mają uśmiech dookoła głowy. Wyrażasz takie emocje które właśnie odczuwasz. Nie działasz pod publikę i dobrze Ci z tym…

Gonisz za swoimi marzeniami

Bycie sobą to ogromny potencjał, który sprawia, że dążysz do realizacji swoich celów i marzeń. Masz pewność, że nie biegasz za marzeniami innych. Zdarza się, że część z nas właśnie pod wpływem innych zaczyna dążyć do czegoś co tak naprawdę wcale nie jest nam potrzebne do szczęścia.

Nie zamartwiasz się opiniami innych

Szczerość z samym sobą to wystarczy-tak mówi wiele osób żyjących w zgodzie z własnym ja. Nie zamartwiają się tym co myślą czy mówią o nich inni.

Dyrektor artystyczny ekskluzywnej marki Amuage Chritstopher Chong, wyznaje zasadę, która przytoczę, ponieważ utożsamiam się z nią całkowicie:

,, Jedna z najważniejszych zasad jakich się nauczyłem, brzmi: nigdy nie przejmuj się za bardzo tym, co inni o Tobie mówią. Bądź wdzięczny za pozytywne komentarze, negatywne przyjmuj z uśmiechem. ‘’

Nawet nasze dzieci już od najmłodszych lat zakładają kajdany opinii.

To plaga, która unieszczęśliwia wielu ludzi. Co chwilę słychać, że jakiś nastolatek popełnił samobójstwo, ponieważ nie był akceptowany przez grupę.

To pokazuje jak wielka jest siła opinii innych. Zwróćmy jednak uwagę na fakt, że sami dopuszczamy ją do siebie.

Nasza codzienność obfituje w małe i duże decyzje. To na co stawiamy powinno być przede wszystkim zgodne z naszym prawdziwym ja i wartościami. Nie wiemy co leży u podstaw działania innych ludzi. Oni to wiedzą. Nawet jeśli popełniają błędy w działaniach, czy osądach to ich sprawa. Każdy z nas ma prawo do własnych wyborów. Nie zawsze wybieramy dobrze, ale zdecydowanie inaczej czujemy się wówczas, gdy wiemy, że  nasza decyzja  pochodziła z naszego wnętrza.

Otaczający świat jest znacznie lżejszy wtedy, gdy nie staramy się go na siłę komplikować…