Jest wiele problemów, które możemy rozwiązywać przy pomocy olejków eterycznych. Jednym z problemów, w których pomogą nam olejki eteryczne jest  problem z zatokami.

Jak rozpoznać problemy z zatokami?

Zapalenie zatok to nieznośny ból umiejscowiony między brwiami, na czole i u ujścia nosa. Mamy wrażenie, że mamy przeładowaną głowę. Ból zatok staje się silniejszy podczas wysiłku lub gdy schylamy głowę.
Zapaleniu zatok mogą towarzyszyć: osłabienie, brak apetytu, senność i niewielka gorączka. Jednym ze sposobów rozrzedzenia wydzieliny i zmniejszenia bólu są inhalacje przy użyciu olejków eterycznych.
Reasumując, nie jest to  przyjemne uczucie, gdy mamy zapchany nos i nie możemy swobodnie oddychać.

Jak zabrać się za leczenie problemów z zatokami olejkami eterycznymi?

Pierwszy krok to skorzystać z wiedzy tych którzy większość swojego życia poświęcili na badanie właściwości olejków eterycznych i tworzenie mieszanek olejków eterycznych na różne dolegliwości.
Takim gotowym naturalnym produktem zwalczającym zatoki jest Vapomix 8 na bazie anyżowego, sosnowego, tymiankowego, eukaliptusowego, drzewka herbacianego i mięty pieprzowej.
Każdy z tych olejków oddzielnie korzystnie wpływa na leczenie zatok. W odpowiednio skomponowanej mieszance ich działanie jest komplementarne i skuteczne w leczeniu kataru i problemu zatok.
Jeśli mamy problem z zatokami i zapchanym nosem,  a przy okazji chcemy sami dopasować olejek idealnie radzący sobie z naszymi problemami z oddychaniem to należy zacząć od olejku eukaliptusowego.

Dlaczego olejek eukaliptusowy jest dobry na zatoki?

Eukaliptus jest często używany w zabiegach inhalacyjnych w leczeniu przeziębienia i kataru. Skutecznie przeczyszcza kanały nosowe, dlatego ułatwia oczyszczanie nosa.
Najważniejsze jego właściwości to zdolności bakteriobójcze i antywirusowe.
Olejku eukaliptusowego używa się do leczenie zapalenia zatok (oczywiście pomocniczo) za pomocą inhalacji i aromatyzacji powietrza.
Działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, zwalcza kaszel, grypę, przeziębienie, anginę, stan zapaleny zatok, działa pobudzająco, pomaga przy depresji i niskim ciśnieniu.

Inne właściwości olejku eukaliptusowego

Antyseptyczne i zdrowotne właściwości eukaliptusa były bardzo dobrze znane australijskim aborygenom. Leczyli oni rany (i to dość poważne) przykładając do nich liście tej rośliny. Część lekarzy – chirurgów używa również roztworów eukaliptusowych do przemywania szwów pooperacyjnych i do nasączania gazy do pooperacyjnych opatrunków. Są one także skuteczne w leczeniu oparzeń, przyspieszają bowiem regenerację uszkodzonych tkanek. Olejek eukaliptusowy stosowany jest również w przypadkach zakażeń i obrzęków, a także przy wypryskach skórnych i innych stanach zapalnych skóry. Pomaga przy leczeniu zmian (pęcherze) związanych z opryszczką narządów płciowych, opryszczką warg, ospą wietrzną i półpaścem. Olejek stosowany do masażu łagodzi bóle reumatyczne, artretyczne, mięśniowe i bóle związane z zapaleniem ścięgien. Daje dobre efekty przy masowaniu sforsowanych mięśni. Ma również właściwości repelencyjne (odstraszające owady) może też być użyty do tępienia pasożytów. Zapach eukaliptusa działa odstraszająco na moskity oraz inne owady.

Co więc jest skuteczniejsze na zatoki?

Jeśli masz wiedze o olejkach i czas na eksperymenty łączenia różnych olejków, które mają właściwości anty-zatokowe próbuj własnych sił.
Jeśli chcesz jak najszybciej podjąć walkę z zatokami naturalnymi metodami, użyj gotowej mieszanki. Ja Możesz użyć Vapomixów skomponowanych  przez dr. Bruda.