Podłoga żywiczna

Każdy z nas urządzając swój dom lub mieszkanie pragnie podkreślić swoją indywidualność. Choć często inspirujemy się zdjęciami z kolorowych czasopism wnętrzarskich lub czerpiemy pomysły z telewizji lub Internetu, ostatecznie stawiamy na indywidualizm i inspiracje przekuwamy we własne rozwiązania.
Od pewnego czasu szczególnie popularna stała się podłoga żywiczna, którą coraz większa liczba osób decyduje się umieścić w swoich wnętrzach mieszkalnych. Kiedyś podłoga żywiczna spotykana była jedynie w halach wystawowych, biurowcach lub w przemyśle. Jej główną zaletą jest wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne oraz niebywała trwałość. Jeśli więc pojawiała się w domach, to zazwyczaj w garażach i piwnicach.
Od niedawna podłoga żywiczna stała się bardzo popularna we wnętrzach. Coraz większa liczba osób decyduje się na taką podłogę nawet w salonach, a to ze względu na zastosowanie na przykład różnokolorowych lakierów. Jeśli więc zależy nam na uzyskaniu nowoczesnego, loftowego charakteru naszego mieszkania, możemy śmiało zdecydować się na podłogę żywiczną.