Jak poradzić sobie z suchą skórą na dłoniach?

Nasze dłonie szczególnie zimą mają specjalne wymagania co do kremu.

Od dłuższego czasu eksperymentuje z własnymi kremami do ciała i dłoni. Domowe kremy, które można zrobić samemu są bez porównania dużo bardziej odżywcze. Nie tylko nawilżają, natłuszczają chroniąc naskórek ale zapewniają na długi czas uczucie komfortu.

Odkąd moja druga połówka zaczęła używać domowych kremów, nie używa żadnych innych. Różnice czuje się od razu.

Krem robiony w domu nie wymaga dużych umiejętności i nie zabiera ogromnej ilości czasu. Trzeba oczywiście zgromadzić wcześniej odpowiednie składniki, które zazwyczaj są używane do kilku kremów. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalna opcja biorąc pod uwagę zarówno jakość kremów jak i ilość, którą możemy zrobić z tych składników.

Czas przygotowania 10 minut plus chłodzenie około 20

Składniki:
Dwie duże łyżki oleju kokosowego
Pół łyżki lanoliny
2/3 emulgatora w granulkach
Kompozycja odżywczo-zapachowa ( 1 łyżka oleju jojoba, 5 kropli olejku pomarańczowego, 3 krople miętowego, 2 krople jaśminowego, 4 krople olejku cyprysowego, 2 krople jaśminowego, 3 krople olejku waniliowego)
2 łyżki naparu z lawendy

Wywar z lawendy (1 łyżka suszu z lawendy zalana wrzątkiem i odstawiona na 10 minut do zaparzenia. Napar po zaparzeniu przecedzamy)

Wykonanie

W garnku rozpuszczamy olej kokosowy, lanolinę i emulgator, dodajemy napar z lawendy i odstawiamy z ognia. Zaczynami miksować naszą ciecz na małych obrotach i jednocześnie dodajemy kompozycję odżywczo-zapachową.

To co chciałam mocno podkreślić to całkowicie naturalny skład naszego kremu. Nie ma tu żadnych chemicznych substancji.