Bujna fryzura zależy od ilości cebulek włosowych w skórze głowy, których liczby nie sposób zwiększyć. Nie jesteśmy jednak skazani na doczepianie sztucznych pasm u fryzjera, które jest kosztowne. Możemy pobudzić uśpione cebulki by wyrosły z nich nowe włosy, a uczesanie zwiększyło swoją objętość. Jak więc zagęścić włosy? Możemy stosować specjalne kosmetyki, zażywać preparaty witaminowe, jak również sięgnąć po napary z ziół stosowane jako uzupełnienie diety, jak i płukanki połączone z masażem skóry głowy. Nie możemy jednak zapominać o odpowiednio zbilansowanej diecie oraz systematycznym zabiegom pielęgnacyjnym.

Jak zagęścić włosy – codzienna pielęgnacja

Najważniejsze to dbać o skórę głowy. Przy codziennym myciu włosów masując ją poprawiamy ukrwienie oraz pobudzamy cebulki do działania. Jednocześnie taki zabieg sprawia, iż włosy są dłużej świeże i puszyste. Codzienną pielęgnację warto też wzbogacić o odpowiednie kosmetyki. Szampon powinien być przeznaczony dla włosów cienkich. Natomiast ciężkie maski do włosów, które spłaszczają uczesanie zastąpić mgiełkami i lekkimi piankami do stylizacji. By zagęścić włosy należy też pamiętać o dobraniu odpowiednich narzędzi. By ograniczyć uszkodzenia mechaniczne i wypadanie włosów tuż po myciu najlepiej rozczesywać grzebieniem o odpowiednim rozstawie zębów. Szczotką zaś oczyszczamy suche włosy z resztek kosmetyków i zanieczyszczeń osiadających podczas całego dnia..

Jak zagęścić włosy – zmiany w jadłospisie

Do jadłospisu koniecznie trzeba wprowadzić ryby, które są źródłem aminokwasów pobudzających pracę cebulek włosowych. Nie można przy tym zapominać o spożywaniu antyoksydantów odpowiedzialnych za ich przyswajanie, a więc o zielonej herbacie . Dietę warto też wzbogacić o pestki dyni i soję bogate w tyrozynę rozbrajającą hormon stresu. Bo jak wiadomo, nerwówka jest jedną z głównych przyczyn osłabienia włosów. Warto też sięgnąć do sposobów naszych babć, które by zagęścić włosy, polecają wieczorami wypijać napar z siemienia lnianego, pokrzywy lub skrzypu polnego.

Jak zagęścić włosy – ziołowe płukanki

Ziołami możemy też posiłkować się w łazience przygotowując płukanki lub wcierając bezpośrednio we włosy i masując skórę głowy. Tutaj, podobnie jak w przypadku naparów skuteczne są pokrzywa zawierająca mikroelementy (wapń, fosfor, potas, żelazo, jod) zapobiegająca wypadaniu włosów i skrzyp polny, źródło kwasu krzemowego oraz flawonoidów poprawiających ich kondycję. Jednak za prawdziwą tajną broń uważa się kozieradkę. Przygotowany napar wystarczy co dwa-trzy dni nałożyć na włosy i po godzinie umyć głowę. Delikatne mrowienie odczuwalne po takim zabiegu świadczy o pobudzeniu cebulek do działania. Zaś sięgając po gotowe specyfiki ze sklepowej półki zainteresujmy się tymi zawierającymi rzepę lub ekstrakt z bursztynu, które na pewno pomogą zagęścić naszą fryzurę. Popularnym specyfikiem do wcierania we włosy jest woda brzozowa, która dzięki zawartości minerałów i wolnych garbników wzmacnia cebulki.

Jak zagęścić włosy – preparaty witaminowe

Nie mając czasu na wielogodzinne zabiegi i odpychającą konsystencję naparów, można sięgnąć po preparaty witaminowe. Wśród kompozycji minerałów dostępnych na tynku najlepsze opinie wśród internautek zbierają Sufrin i Revalid. Musimy jednak pamiętać, że przyjmowanie suplementów diety nie zastąpi zrównoważonej diety i powinno być skonsultowana ze specjalistą. Na dodatek nie przynoszą one tak szybkich efektów jak wcześniej wspomniane napary i odżywki pomagające zagęścić włosy. Zachęcająca nie jest też ich cena przekraczająca 50 zł za opakowanie.